Wejście do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu niezbyt bezpieczne

Od kilku dni docierają do nas sygnały od elblążan, którzy byli ostatnio w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. Uwagi dotyczą stanu schodów wejściowych oraz chodnika przed wejściem. Jest ślisko i mało bezpiecznie.

O co chodzi? Przede wszystkim o to, że jest tam ślisko i o upadek nietrudno – zarówno na chodniku, jak i na schodach.

– Przyszły silne mrozy i zrobiło się ślisko. Wszędzie administratorzy budynków sypią piach i sól na śliskie chodniki i schody. Tylko nie w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. Czyżby w tym szpitalu zabrakło już nawet piasku? I proszę mi nie mówić, że to incydent. W ciągu ostatnich kilku dni byłam w szpitalu codziennie, nawet kilka razy dziennie odwiedzając członka mojej rodziny. Pokonanie chodnika przed wejściem i schodów wejściowych to wyczyn dla młodego, zdrowego człowieka. Co dopiero dla osób starszych, schorowanych. Tam jest po prostu lodowisko. Z tych śliskich schodów przed szpitalem można spaść i zrobić sobie krzywdę. Sama widziałam, jak kilka osób ledwo łapało równowagę na chodniku i stopniach. Gdyby nie poręcze pewnie byłyby już upadki – pisze do naszej redakcji Czytelniczka.

Zanim zajęliśmy się tematem oczywiście sprawdziliśmy na miejscu jak wygląda sytuacja. Faktycznie, chodnik przy szpitalu jest nie tylko śliski i niczym nie posypany (brak piasku czy soli) ale również nie odśnieżony. Pokonanie go dla osoby starszej, chorej może być problematyczne. Schody przed wejściem również są śliskie i nie zabezpieczone przed ewentualnym poślizgnięciem się i upadkiem.

Aż prosi się, aby zainstalować na stopniach na stałe jakieś zabezpieczenia antypoślizgowe.

Osobną kwestią jest również stan nawierzchni parkingu, za który prywatna firma pobiera opłaty. Jest oczywiście nie odśnieżany, śliski i pełen zaległego, twardego śniegu. Parkujący powinni więc uważać, aby nie uszkodzić zawieszenia swojego auta.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register