Zbieraj nakrętki w Elblągu i pomagaj

W Elblągu zamontowane zostały specjalne kosze na plastikowe nakrętki. W ten sposób nie tylko przyczyniamy się do dbałości o środowisko, ale możemy również pomagać. Nowe kosze zostały zaprezentowane podczas dzisiejszego briefingu z udziałem prezydenta Witolda Wróblewskiego, Michała Missana, wiceprezydenta Elbląga oraz Małgorzaty Adamowicz, reprezentującej Rotary Club Elbląg Centrum.

 To kolejny przykład działań proekologicznych. Niedawno ustawiliśmy pojemniki na elektroodpady. Dziś oddajemy specjalne kosze na nakrętki. To pomysł Cluby Rotary. Takie inicjatywy, związane z segregacją odpadów angażują bezpośrednio mieszkańców. Mam nadzieję, że pomysł przypadnie elblążanom do gustu. Kształt tych pojemników nie jest przypadkowy. Jesteśmy zielonym miastem i stąd zielony listek – mówił prezydent Witold Wróblewski.

– Elbląg jest pięknym, zielonym miastem. To nie pierwsza i z pewnością nie ostatnia inicjatywa, jaką podejmujemy, by nasze miasto było coraz bardziej ekologiczne. Kształt liścia nawiązuje również do Zielonego Budżetu, który niedawno uruchomiliśmy. Mieszkańcy zgłosili bardzo dużo wniosków. W tej chwili są one weryfikowane. To pokazuje, że takie inicjatywy ekologiczne są potrzebne – podkreślił Michał Missan, wiceprezydent Elbląga.

Specjalne pojemniki zamontowane zostały przy ul. Nowowiejskiej oraz przy Targowisku Miejskim. Trzeci, ufundowany przez Rotary Club Elbląg Centrum (w kształcie serca) stanie wkrótce przy CRW Dolinka. Wrzucając nakrętki do specjalnych koszy nie tylko przyczyniamy się do dbałości o środowisko, ale możemy również pomagać. Idea ta łączy zarówno segregację odpadów, jak i wspieranie akcji charytatywnych.

– Dziękujemy samorządowi za to, że stawia również nasz pojemnik. W celach naszego stowarzyszenia zawarta jest działalność charytatywna, pomocowa. Wspieramy osoby niepełnosprawne, mniej zamożne, szczególnie uzdolnione – mówiła Małgorzata Adamowicz z Rotary Club Elbląg Centrum.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register