Zdobądź Kartę Rowerową w wakacje w Elblągu

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu zapraszają na bezpłatny kurs i egzamin na kartę rowerową. Wakacje to idealny czas na podniesienie swojej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i zdobycie nowych uprawnień. Termin: 12-14 lipca 2022 r. w godz. 10–13.

Najnowsze przepisy dotyczące hulajnóg elektrycznych oraz urządzeń transportu osobistego zobowiązują do posiadania karty rowerowej. Bez niej osoba w wieku do 18 lat nie może poruszać się po drogach publicznych rowerem, hulajnogą elektryczną oraz tzw. UTO, np. deskorolką elektryczną. Dlatego Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu zapraszają na szkolenie, po którym będzie można uzyskać te uprawnienia.

Podczas kursu będą poruszane zagadnienia obejmujące m.in. podstawowe pojęcia w ruchu drogowym, znaki i sygnały drogowe, manewry na drodze, zachowanie podczas wypadku, pierwszą pomoc oraz praktyczną jazdę na rowerze – mówi podkom. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Każdy z uczestników otrzyma materiały dydaktyczne. Trzeciego dnia szkolenia odbędzie się egzamin, który będzie podstawą do wydania karty rowerowej przez dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego – w przypadku osób, które ukończyły już szkołę podstawową lub dyrektora Szkoły Podstawowej, do której uczęszcza dziecko.

Zajęcia dla dzieci w wieku od 10 lat i młodzieży, która ukończyła szkołę podstawową będą odbywały się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Elblągu przy ul. Skrzydlatej 1. Warunkiem uczestnictwa w kursie i egzaminie jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych. Zgoda dostępna na stornie internetowej WORD http://word.elblag.pl/3540-komunikat,karta-rowerowa-na-wakacje.html

Szczegółowe informacje i zapisy: inspektor BRD WORD Adam Borowiecki tel. 665 357 770 oraz podkom. Wiktor Kaczmarek z elbląskiej drogówki tel. 47 734 15 95.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register