Jak stworzyć CV, które da nam pracę?

Nie ma możliwości żebyśmy znaleźli dobrą pracę jeśli mamy kiepskie CV. Musimy zadbać o to, aby to, co znajdzie się w naszym dokumencie było dopracowane i zainteresowało potencjalnego pracodawcę czy też rekrutera. Jeśli od razu przykujemy uwagę swoim Curriculum Vitae – mamy większą szansę na zatrudnienie. Niektórzy nie robią pewnych rzeczy podczas pisania swojego CV i nie zostają zaproszeni na rozmowę. Jeśli jednak wy zdecydujecie się na zastosowanie się do naszych rad – macie wielkie szanse na znalezienie wymarzonego stanowiska. O czym warto pamiętać pisząc swoje CV? Zapraszamy do lektury!

  1. Podsumowanie zawodowe

Ilu z was do tej pory pisało podsumowanie zawodowe? Ilu z was napisało je w kilku, prostych zdaniach i umieściło na samej górze swojego CV? Zapewne niewielu, ponieważ nikomu nie chce się tego zrobić albo osoby te są przekonane, że czegoś takiego w dokumencie nie powinno być. A to okropny błąd! Trzy proste zdania, w których przedstawiamy siebie, swoje umiejętności i dokonania mogą dać nam pracę. Jeśli umieścimy je, jak wspomnieliśmy, na samej górze – rekruter od razu na nie spojrzy. Dzięki temu od samego początku znajdzie najważniejsze informacje o nas. Ponieważ rekruterzy poświęcają zaledwie kilka sekund na przejrzenie naszego dokumentu to to podsumowanie zawodowe może być decydujące. Potrzebujecie o tym więcej informacji? Kompleksowe artykuły znajdziecie na Joob.pl – między innymi o tym, jak napisać dobre podsumowanie zawodowe.

  1. Ciekawy szablon

Ile jest nudnych CV, które dostają rekruterzy? Mnóstwo! A gdyby tak zdecydować się na jakiś ciekawy szablon? A może inne ułożenie? A może wyszczególnienie najważniejszych informacji? Trochę wariacji nie zaszkodzi, a na pewno pomoże. Takie CV zapadnie rekruterowi w pamięć bardziej, niż jakiekolwiek inne. Chętniej też do niego wróci. To takie proste, a znowu – niewiele osób się na to decyduje.

  1. Najważniejsze i sprawdzone informacje

Nie ma nic gorszego niż przeładowane informacjami CV. Ciężko jest znaleźć najważniejsze informacje, które odnoszą się do stanowiska, na które się zgłosiłeś. Dlatego proponujemy skrócenie Curriculum Vitae do minimum. Do absolutnie najistotniejszych wiadomości związanych ze stanowiskiem, na które chcemy aplikować. Jeśli jest to np. stanowisko w obsłudze klienta, zawrzyjmy w CV informacje o naszym doświadczeniu, które są istotne na tym stanowisku.
Jeśli chodzi zaś o sprawdzenie informacji – nie zapominajcie dokładnie zajrzeć czy wszystkie dane, które zawarliście są poprawne. Jeśli podaliście zły numer telefonu to nie możecie się dziwić, że nikt nie dzwoni.

  1. Klauzula

Chcąc, nie chcąc, bez klauzuli – nikt się do nas nie odezwie. Jest to niesamowicie ważny punkt w każdym CV. Może to być klauzula ogólna, która została ustanowiona na dany rok, po zmianach, albo taka, której wymaga dany pracodawca. Zapoznajcie się więc dokładnie z ogłoszeniem, na które aplikujecie i dostosujcie się do wymagań waszego potencjalnego pracodawcy.

Widzicie? To bardzo proste. A niestety wiele osób zapomina o tym, jak tworzyć poprawne CV, aby znaleźć pracę. Z naszymi radami – nie grozi wam kilkumiesięczne poszukiwanie dobrego stanowiska.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register