Maszyny poszły w ruch…w Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu

Pewnie wielu z nas pamięta Zajęcia Praktyczno-Techniczne w swoich szkołach. Obecnie już ich praktycznie nie ma, a nasze dzieci nie potrafią wykonać często najprostszych czynności technicznych. To jednak zmienia Przedszkole i Żłobek Mały Europejczyk w Elblągu.

Przybić gwóźdź, przyszyć guzik, zaszyć dziurkę w ubraniu – to kiedyś potrafiło zrobić praktycznie każde dziecko. Dziś już nie. Słynnych zajęć ZPT (Zajęcia Praktyczno-Techniczne) nie ma już w szkołach.

Jednak takie umiejętności są naszym dzieciom potrzebne. Bardzo często rodzice zwracają uwagę, że takie zajęcia praktyczne powinny pojawiać się już w przedszkolu, a na pewno w okresie edukacji szkolnej.

Dlatego w naszym niepublicznym elbląskim przedszkolu odbywają się warsztaty krawieckie. Do przedszkola w Elblągu przychodzi Pani z maszyną do szycia i zaczynają dziać się prawdziwe cuda, jakich dawno w placówkach edukacyjnych już dawno nie widziano.

Czy maszyna do szycia i samo szycie może być jednak atrakcyjne dla dzieci przedszkolnych? Oczywiście, pod warunkiem jednakże, że wykonywane będą pluszowe zabawki, jak misie do przytulania. Takie właśnie „przytulanki” wykonywały na ostatnich warsztatach krawieckich dzieci z tego przedszkola w Elblągu.

Przedszkolaki z Małego Europejczyka najpierw wyrysowały na materiale, który miał stać się misiem, oczy i nosek maskotce, a następnie wypełniły zabawki miękkim materiałem. Później w ruch poszła już maszyna do szycia i oto każde dziecko miało w rękach swojego, własnoręcznie wykonanego misia.

Dlaczego w Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu odbywają się takie zajęcia praktyczne?

Dlatego, że to w przyszłości naszych dzieci bardzo zaprocentuje.

Wypełnienie czasu zajęciami manualnymi to ogromny rozwój wyobraźni, nie tylko tej odpowiedzialnej za działania kreatywne i pomysłowość, ale również wyobraźni przestrzennej, która w starszym wieku niezwykle wpływa na orientację w terenie i pracę w takich zawodach jak np. architekt, budowniczy itd.

Rozwijanie pasji związanej z szyciem, projektowaniem i ogólnie pojętym samodzielnym tworzeniem wyrobów to także nauka cierpliwości (uwierzcie, że szycie uczy ogromnej i niezłomnej cierpliwości). Ponadto dziecko w trakcie takich warsztatów uczy się pokory wobec pracy ręcznej.

Warsztaty krawieckie dla najmłodszych to także kreatywna zabawa modą!

Zaczynamy od igły i nitki, następnie szyjemy na maszynach, dalsze cele wyznacza wyobraźnia naszych młodych projektantek i projektantów. Rozwijamy wyobraźnie przestrzenną, zdolności manualne i kreatywność.

Najważniejsze i najfajniejsze, że szyjemy co chcemy!

Więcej zdjęć i filmów z warsztatów krawieckich w Małym Europejczyku znajdziecie na naszej stronie na facebooku:

https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag

Jak dołączyć do Przedszkola i Żłobka Mały Europejczyk w Elblągu?

Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka lub przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu? Chcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka i przedszkola cieszą Ciebie najbardziej?

Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój dzieciaczek może stać się jednym ze wspaniałych Małych Europejczyków.

Kontakt: https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/strony/kontakt

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register