Pokłócili się o psa, skończyło się na wybiciu szyb w samochodzie

Policjanci zatrzymali 39-latka zaraz po tym jak wybił on szybę w zaparkowanym fiacie doblo. Wcześniej między użytkującą samochód a agresorem doszło do utarczki słownej. Poszło o… psa, którego mężczyzna chciał pogłaskać.

Kobieta obawiając się agresywnie zachowującego się 39-latka nie pozwoliła na głaskanie zwierzęcia. Mężczyzna ze złości wybił więc boczną szybę w jej aucie.

Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali 39-letniego agresora kilka ulic dalej. Na widok nadjeżdżającego patrolu próbował nawet uciekać ale po chwili został obezwładniony. Mężczyzna bagatelizował zdarzenie.

Tłumaczył policjantom że wielokrotnie zdarzało mu się wybić szybę w aucie i nie ponosił z tego tytułu konsekwencji. Funkcjonariusze przewieźli 39-latka do szpitala na badanie oraz osadzili go w policyjnym areszcie. Mężczyzna twierdził w rozmowie z policjantami, że cała ta sytuacja wynikła z tego iż miał zły dzień i trochę za dużo wypił.

Teraz odpowie za zniszczenie mienia. Wybitą szybę wyceniono na 600 złotych. Mężczyzna usłyszał dziś zarzut. Kodeks Karny przewiduje za taki czyn karę do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register