Przygoda z 12-tką – co przedszkolaki mogą robić w szkole? Zobacz zdjęcia

Przygoda z 12 jest projektem przygotowanym przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej skierowanym do dzieci z elbląskich przedszkoli oraz dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej naszej szkoły i jest to cykl zajęć, odbywających się w soboty, raz w miesiącu.

Projekt wystartował w październiku i wtedy to dzieci miały okazję eksperymentować na różne sposoby. Podczas dzisiejszego spotkania pt. Zabawa w teatr dzieci miały okazję obejrzeć humorystyczne przedstawienie pt: Zabawa w Śpiącą Królewnę w wykonaniu uczniów kl. III e pod kierownictwem pani Renaty Borowieckiej, a potem z dużym zaangażowaniem ćwiczyły dykcję.

Wielkie wrażenie zrobiły na nich prawdziwe stroje teatralne użyczone prze Teatr im.Aleksandra Sewruka, a także zaprezentowane kukiełki, pacynki i marionetki. Gdy dzieci tworzyły własne kukiełki, rodzice uczestniczyli w krótkich warsztatach pani Beaty Dziemidowicz, dotyczących wskazówek do ćwiczeń nad poprawną wymową ich pociech.

Zajęcia wprowadziły dzieci w zaczarowany świat teatru i mamy nadzieję, że przyczynią się do tego, że dzisiejsi uczestnicy Przygody z 12 staną się kiedyś wiernymi widzami teatralnymi.

Alina Dudzik
wicedyrektor szkoły

no images were found

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register