Święto Wojska Polskiego. Pokaz sprzętu bojowego na Starówce

Na elbląskiej Starówce odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego. Nasze miasto zawsze pełniło i nadal pełni ważną rolę w utrzymaniu potencjału obronnego Polski.

Defilada, awanse dla żołnierzy oraz pokaz sprzętu bojowego. Tak dzień wcześniej w Elblągu obchodzono już święto Wojska Polskiego.

– Serdecznie dziękuję żołnierzom Garnizonu Elbląg i Wielonarodowej Dywizji za dotychczasową współpracę i udział w życiu lokalnej społeczności. Raz jeszcze serdecznie gratuluję awansów, medali i wyróżnień, życzę jednocześnie żołnierzom i pracownikom cywilnym wszelkiej pomyślności i satysfakcji z pełnionej służby – mówił prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Na Starym Mieście odbyło się podniesienie flagi państwowej, odegranie hymnu, odczytanie postanowień, decyzji i rozkazów, wręczenie odznaczeń, medali, aktów mianowań i wyróżnień, odczytanie Apelu Pamięci Oręża Polskiego, oddanie salwy honorowej, wykonanie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, uroczysty apel zakończy defilada pododdziałów.

Do 18:00 na ulicy Stary Rynek odbywał się również pokaz sprzętu wojskowego. Były przygotowane stoiska informacyjne oraz kuchnia polowa z tradycyjną wojskową grochówką.

Fot. UM Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register