Aby zapobiec tragedii. Policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą w wakacje

Pomimo, tego że trwają wakacje nie oznacza to, że policyjna edukacja najmłodszych i tych trochę starszych została przerwana. Policjanci są na półmetku wakacyjnych spotkań z dziećmi i młodzieżą wypoczywająca na koloniach i półkoloniach. Połowa wakacji to również czas na podsumowanie dotychczasowej pracy.

Przez ponad miesiąc policjanci w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2017” działali w 29 szkołach na terenie miasta i powiatu. W tym czasie odbyli 115 spotkań. Największa część, bo aż 106 z nich dotyczyła dzieci z klas podstawowych. 9 spotkań zorganizowanych było dla uczniów klas gimnazjalnych. Jak nie trudno się domyślić program tych spotkań jest zróżnicowany a policjanci dostosowują omawiane tematy do odbiorców oraz ich wieku. Mowa jest tu m.in. o bezpiecznym wypoczynku nad wodą, podróżowaniu, unikaniu zagrożeń oraz profilaktyce uzależnień. W tym poruszane jest także zagadnienie „dopalaczy”. W tym celu elbląscy policjanci wykorzystują pomoce dydaktyczne zarówno te przekazane przez Urząd Miejski – walizka z imitacjami środków odurzających oraz ulotki.

Ponadto policjanci skontrolowali 10 miejsc letniego, zorganizowanego wypoczynku. Kontrole te prowadzone są wspólnie z pracownikami Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Elblągu, pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Straży Pożarnej. Kontroli poddano legalność prowadzonego wypoczynku – zgłoszenia w Kuratorium Oświaty, przygotowanie merytoryczne kadry pedagogicznej, stan obiektów oraz zabezpieczenie terenu. Nie ujawniono żadnych nieprawidłowości. 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register