Akcja strażaków w Krzewsku. Na ratunek kotu ściągnięto podnośnik z Elbląga!

Jak informują strażacy z OSP Krzewsk wczoraj uczestniczyli w akcji ściągania kota z dachu jednego z domostw. Ze względu na oblodzony dach konieczne było…ściągnięcie zastępu strażaków z Elbląga wraz ze specjalistycznym podnośnikiem!

Jak czytamy na stronie OSP Krzewsk: „Każdy strażak na pewno spotkał się z pytaniem: “zdejmujecie koty z drzew?”… No więc stało się… W dniu wczorajszym zastępem GBA Star 349[n]44 zostaliśmy zadysponowani do kota uwięzionego na dachu budynku mieszkalnego w Krzewsku.

Według informacji właściciela najprawdopodobniej zwierzak spłoszony przez psy szukał tam bezpiecznego schronienia, jednakże oblodzone dachówki uniemożliwiały mu bezpieczne zejście. Wielogodzinne próby zwabienia nie przyniosły skutku w związku z czym – z obawy o zdrowie swojego milusińskiego – o pomoc poproszono straż pożarną.

Po dojechaniu na miejsce i rozpoznaniu kierujący działaniami stwierdził, iż z uwagi na oblodzone ceramiczne poszycie dachu nie ma szans na zastosowanie drabiny rozstawnej będącej na naszym wyposażeniu.

W związku z czym poproszono stanowisko kierowania o zadysponowanie dodatkowego zastępu w postaci podnośnika z JRG 2 w Elblągu, przy pomocy którego kot bezpiecznie trafił do swojego właściciela.

źródło: OSP Krzewsk.

1 komentarz

  • jaffff Reply

    14 lutego 2018 at 21:02

    ZAmiast zająć sie udrożnianiem kanałów to pieniadze podatników idą OOOOO właśnie na takie pie,,,,ły-kotek na wróbelka polował a po ściągnięciu go wlazł z powrotem ))))))Chore to co dzieje sie!!!!

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register