Dewocjonalia – najlepszy prezent na chrzciny dla dziecka

Sakrament chrztu to przystąpienie do katolickiej wspólnoty oraz zbliżenie się do Boga. To jeden z najważniejszych momentów w naszym życiu. Choć tej chwili nie pamiętamy to przypominają nam o niej upominki, jakie otrzymaliśmy. Idąc na chrzest warto przekazać dziecku podarunek, który przez wiele lat będzie mu towarzyszył. Wyjątkową pamiątką są z pewnością dewocjonalia. Sprawdzamy, jakie obecnie wyroby jubilerskie na chrzest są najbardziej popularne i modne.

Łańcuszek z wyjątkową zawieszką to doskonały prezent na chrzciny

Coraz więcej osób wybiera na prezent na chrzciny dla dziecka oryginalną biżuterię. To jedna z najlepszych pamiątek, jaką możemy podarować maluchowi. Z tej okazji można kupić zarówno złote, jak i srebrne wyroby jubilerskie. Choć najczęściej wybierana jest biżuteria wykonana z tego pierwszego kruszcu. Dostępny jest, między innymi łańcuszek składający się z jednolitych, płaskich ogniw, który posiada zawieszkę przedstawiającą postać papieża Jana Pawła II. Płaskorzeźba została wykonana z niezwykłą starannością. Możemy dostrzec charakterystyczne rysy twarzy, a także zdobienia papieskiej szaty. Zastanowić się warto także nad łańcuszkiem wyróżniającym się eleganckim, skręcanym splotem oraz medalikiem przedstawiającym Matkę Boską Częstochowską, która trzyma w objęciach Dzieciątko Jezus. Ostatnią propozycją jest krzyżyk stworzony w tradycyjnej formie, na którym umieszczono postać ukrzyżowanego Chrystusa. Dodatkowo, wyrób jubilerski został ozdobiony motywem okręgów, które zostały wybite na powierzchni złota. Medalik charakteryzuje się najwyższą starannością wykonania.

Wybierz przepiękny różaniec w trwałym etui

Każde dziecko powinno otrzymać na chrzest wyjątkowy różaniec, który będzie mu towarzyszył przez całe życie. Posiadać powinien niezwykle trwałe etui. Pudełko musi zostać wykonane z wysokiej jakości skóry w kolorze białym. Idealnie, jeśli środek będzie wypełnionym miękkim obiciem. Różaniec powinien charakteryzować się perfekcją wykonania, co wiąże się z dbałością o każdy detal. Dzięki temu, zachowa swój piękny wygląd przez lata. Można wybrać różaniec, którego paciorki wykonane są z delikatnych, jasnokremowych perełek. Wybierzmy etui posiadające zdobiony przód, na przykład podobizną Matki Boskiej wraz z Dzieciątkiem, która wykonana została z bardzo dobrego gatunku aluminium pokrytego dodatkowo srebrem. Jeśli chcemy podkreślić wartość prezentu to mamy możliwość naniesienia na niego spersonalizowanego grawera. Na tyle medaliku możemy umieścić, na przykład datę chrztu dziecka. Pamiętajmy, że jest wiele sklepów, które oferują dewocjonalia. Jednak zanim zdecydujemy się na daną firmę, sprawdźmy opinie na jej temat. Jednym ze sklepów, w którym kupisz trwałe i oryginalne dewocjonalia jest, na przykład Murrano. Warto zaznaczyć, że dewocjonalia to najlepsza pamiątka dla dziecka z okazji chrztu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register