Dwaj kierowcy staną przed sądem za swój wyczyn

Miniony weekend minął pod znakiem różnego rodzaju imprez które zabezpieczali policjanci czy to Oddziałów Prewencji KWP w Olsztynie jak np. elbląskie Juwenalia czy też policjanci Wydziału Ruchu Drogowego jeżeli mowa o Biegu Piekarczyka. W ciągu weekendu odnotowano 183 interwencje.

22 osoby nietrzeźwe przewieziono do pogotowia socjalnego. Wylegitymowano ponad 450 osób i zatrzymano 2 poszukiwanych.

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich to 29-latek. Mężczyzna został zatrzymany w miejscowości Nowe Kusy, gdzie kierował vw sharanem. Gdy policjanci zbadali jego trzeźwość okazało się, że ma on 2,24 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna dalej już nie pojechał. Zatrzymano mu prawo jazdy.

Wczoraj około 18.00 policyjny patrol zatrzymał 34-latka, który kierował osobowym volvo. Mężczyzna miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Jego auto zostało odholowane na parking.

-Obaj wymienieni mężczyźni odpowiedzą przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Może im grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności – informuje kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register