Jak dobrze wybrać sukienkę wieczorową?

Sukienek wieczorowych nie zakłada się zbyt często. Ale kiedy się je już włoży, można się poczuć niczym księżniczka. Dlatego też, chociaż nie są często wykorzystywaną garderobą, warto przemyśleć zakup, by wybrać kreację idealną.

Kiedy wybierzemy się do sklepu, okaże się, że sukienek wieczorowych znajdziemy mnóstwo. Krótkie, długie, bogato zdobione i czarujące dyskretną elegancją. Nic dziwnego, że tak trudno wybrać model, który będzie najlepszy. Od czego zacząć?

Inna okazja to inna sukienka

Przede wszystkim nie każda sukienka wieczorowa pasuje na każdą okazję. Idąc na bal, można pozwolić sobie na wyjątkowo okazałą suknię z gorsetem i szerokim dołem. Tak samo, jeśli ma być to sylwester. Jednak w innych przypadkach może być to kreacja zbyt strojna. Można też postawić na cekiny, głębokie dekolty lub wycięte plecy.

Kiedy jednak sukienki poszukuje maturzystka, która przygotowuje się do studniówki, powinna koncentrować się na skromne kreacje. Powycinane i zdobione są w złym tonie i przyciągną nieprzychylne spojrzenia. Z kolei podczas poszukiwań sukienki na wesele najważniejsze, by nie była ona biała, bo ten kolor jest zarezerwowany dla Panny Młodej. Lepiej też zrezygnować z dużych wycięć i dekoltów. Można też postawić na sukienkę koktajlową, która będzie czymś pośrednim między sukienką wieczorową i codzienną.

Krótka czy długa?

Aby podkreślić wyjątkowość okazji, wiele kobiet stawia na długie sukienki. Od kilku lat królują wśród sukienek wieczorowych. Jednak znajdziemy je również w wersji mini i midi. Przy czym z mini musimy uważać, na wielu przyjęciach, zwłaszcza bardzo eleganckich, jej włożenie byłoby dużym nietaktem. Najbardziej uniwersalne są sukienki midi lub do kolan. Będą odpowiednie na większość przyjęć. Bardzo wiele sukienek tej długości można znaleźć na przykład na stronie https://quiosque.pl/sukienki/sukienki-wieczorowe.html.

Sprawdzą się one nie tylko na bardziej wystawne przyjęcia, ale również podczas kameralnych rodzinnych uroczystości.

Strój wieczorowy to także dodatki

Nie ulega wątpliwości, że na pierwszym planie będzie sukienka, ale wieczorowa stylizacja to coś znacznie więcej. Dopiero dopasowanie wszystkich drobnych elementów tworzy spójną całość.

Na co w takim razie zwrócić uwagę? Ważne są buty, torebka, biżuteria, fryzura i to, co będzie wpięte we włosy. Wszystko musi być w podobnym tonie i ozdób nie powinno być ani za mało, ani za dużo. Podczas ich doboru, należy przyjrzeć się sukience. Na tej podstawie można dobrać kolorystykę torebki i butów, a także to, czy mogą mieć dodatkowe zdobienia, czy sukienka jest tak strojna, że muszą być gładkie, by nie kolidowały z kreacją.

Wybierając biżuterię, trzeba podejść w ten sam sposób. Jej stylistyka musi odpowiadać temu, jak wygląda sukienka. Z jednej strony ponownie chodzi o to, by nie przesadzić z ilością ozdób.

Z drugiej strony warto przyjrzeć się dekoltowi i fryzurze. Jeśli jest to wycięcie w serek, sprawdzi się nieco dłuższy naszyjnik, który będzie się w ten sam kształt układać. A jeśli jest to gorset, ładnie prezentuje coś krótszego i okrągłego.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register