Jak głosować na budżet partycypacyjny?

Od 14 czerwca, przez 11 dni trwać będzie głosowanie na projekty do budżetu partycypacyjnego. Każdy mieszkaniec Warszawy będzie mógł oddać głos na projekty, które jego zdaniem są najbardziej potrzebne. Pomysły, które zdobędą najwięcej głosów zostaną zrealizowane w 2017 r.

Zakończyła się weryfikacja szczegółowa pomysłów zgłoszonych do trzeciej edycji budżetu partycypacyjnego. Spośród zgłoszonych 2649 projektów:

  • 382 zostało wycofanych przez projektodawców (14%),
  • 517 projekty zostały negatywnie zweryfikowane (19%),na 1750 projektów mieszkańcy Warszawy będą mogli zagłosować od 14 do 24 czerwca.

Finałem budżetu partycypacyjnego jest głosowanie, w efekcie którego zostaną wybrane projekty do realizacji w kolejnym roku budżetowym. Głosować może każdy mieszkaniec stolicy, drogą elektroniczną lub osobiście w jednej wybranej przez siebie dzielnicy.

Sposoby głosowania:

  • Najłatwiej jest zagłosować przez Internet – głosowanie będzie odbywać się na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl.
  • Zagłosować można również papierowo – oddając kartę do głosowania osobiście w wyznaczonym punkcie i pokazując dokument potwierdzający tożsamość. Punkty do głosowania będą znajdowały się urzędach dzielnic, a w niektórych dzielnicach również w dodatkowych lokalizacjach. Wszystkie podane są na stronie twojbudzet.um.warszawa.pl.
  • W tym roku nie można głosować korespondencyjnie

Jak zagłosować na wybrane projekty – w kilku prostych krokach:

  • Zastanów się, z jaką dzielnicą i z jakim terenem w Warszawie czujesz się najbardziej związany. Koszt projektów, na które będziesz głosować nie może przekroczyć kwoty przeznaczonej na budżet partycypacyjny w danej dzielnicy lub obszarze.
  • Sprawdź jak wygląda podział na obszary w Twojej dzielnicy.

projekty budzetu parc

Głosować może każdy mieszkaniec stolicy niezależnie od wieku czy kraju pochodzenia (nie trzeba być jednak zameldowanym).

Każdy może oddać głos tylko raz!

 

źródło: um.warszawa.pl, foto: pixabay.com

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register