Kolejne odnowione ulice w Elblągu – Orla, Odrodzenia, Warszawska

Po odnowionych nawierzchniach ulic Warszawskiej, Orlej i Odrodzenia mogą już swobodnie jeździć kierowcy.

– Na początku roku zakres prac związany z weekendowymi remontami był mniejszy, ale udało się go w ciągu roku zwiększyć do kwoty 3,3 mln zł. 13 listopada zakończyły się odbiory wykonanej przez firmę SKANSKA odnowy nawierzchni dróg w Elblągu. W ramach robót wykonano wymianę nawierzchni jezdni ulic: Warszawskiej – 742 metry na odcinku od Orlej do Mostu Kardynała Wyszyńskiego, ulicy Orlej – 255 metrów na odcinku od Grochowskiej do Warszawskiej oraz Al. Odrodzenia – 421 metrów od Wiejskiej do zjazdu do sklepu Biedronka. Wykonano również odnowę nawierzchni chodników na ul. Warszawskiej i części ul. Orlej – wyliczał odnowione odcinki prezydent Witold Wróblewski. – Przypomnę , że była to pierwsza od wielu lat modernizacja przeprowadzona na ulicach dzielnicy Zawodzie – dodał prezydent

Z Budżetu Obywatelskiego
– Dodam również, że na Al. Odrodzenia zakończyła się także odnowa chodnika, zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego. W ramach zadania rozebrana została stara nawierzchnia i krawężniki, ułożony został nowy chodnik i zjazdy, przygotowane zostały też trawniki i zieleń w pasach drogowych. Długość wykonywanego odcinka to 474 metry. 
Kwota brutto zadania to 282 939,06 zł. Była to już ostatnia część chodnika przy Al. Odrodzenia (między ulicami Wiejską i Mazurską), którego większa część zmodernizowana została dzięki wskazywaniu tej inwestycji przez mieszkańców w kolejnych edycjach Budżetu Obywatelskiego – informował prezydent.

Wcześniej, w bieżącym roku w ramach „Odnowy nawierzchni dróg w Elblągu” Miasto wykonało odnowę nawierzchni jezdni i chodników na ulicach: Szarych Szeregów (ponad 180 metrów) oraz ul. Kościuszki (ponad 845 metrów).

Warszawska-Orla-Odrodzenia – zobacz odnowione ulice

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register