Koncert neonazistów w Ostródzie odwołany. Protestowała partia Razem, interesowało się ABW

Właściciel lokalu w Ostródzie wypowiedział umowę organizatorom imprezy, podczas której miały wystąpić zespoły Obłęd, Odwet i Nordica. Przeciw imprezie protestowała Partia Razem, według której występ miał być związany z ideologią nazistowską.

Właściciel tawerny w Ostródzie powiedział dziś, że wypowiedział umowę na imprezę, która miała się odbyć jutro w jego lokalu.

– Nie wiedziałem wcześniej, o jaką imprezę chodzi. Dowiedziałem się w piątek i wypowiedziałem umowę organizatorom – wyjaśnił właściciel lokalu. Przypomniał, że 3 lata temu doszło do podobnej sytuacji – planowana była zamknięta impreza o podobnym charakterze, ale wówczas także odmówił organizatorom.

Jak informowała w mediach społecznościowych Partia Razem, „środowiska skrajnie prawicowe, antydemokratyczne i nazistowskie planują organizację koncertu promującego Adolfa Hitlera i jego zbrodniczą ideologię”.

„W Ostródzie, w Tawernie u Zdzicha, pod przykrywką imprezy imieninowej miał się odbyć koncert znanych ekstremistycznych zespołów Obłęd, Odwet i Nordica, związanych z zakazaną organizacją Blood and Honor” – podała Partia Razem.

Rzecznik warmińsko-mazurskiej policji Krzysztof Wasyńczuk poinformował, że reaguje na przypadki łamania prawa i monitoruje rozpoznane zagrożenia. Z informacji publikowanych przez partię Razem wynika, że organizatorzy mogą się przygotować na odwołanie imprezy w jednym lokalu i zorganizować koncert w innym miejscu.

Spotkanie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo powiatu odbyło się za zamkniętymi drzwiami. Uczestniczył w nim m.in. Wojciech Paliński, przewodniczący Rady Powiatu Ostródzkiego.

– Robimy wszystko, żeby to bezpieczeństwo zapewnić. Nie ma żadnych symptomów aby móc się niepokoić w tym zakresie – mówił.

Przewodniczący był pytany przez dziennikarzy także o to, co stanie się, jeśli do spotkania neonazistów dojdzie w innym miejscu. – Służby na bieżąco monitorują sytuację – odpowiedział.

Wiadomo, że sprawą zajmuje się też Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Źródło: Onet.pl/Radio Olsztyn

fot. stopnacjonalizmowi.files.wordpress.com

4 komentarze

 • Rafal Witkowski Reply

  17 lutego 2018 at 19:23

  ABW w sluzbie zydokomuny. Zeby w Polsce nie mozna bylo robic koncertow patriotycznych .

 • Krola Reply

  17 lutego 2018 at 21:15

  Jeszcze tego by brakowało, żeby jakieś psychole urządzały sobie imprezki faszystowskie w środku miasta!!! DNO! Przynajmniej Razem zareagowało/

 • izi Reply

  21 lutego 2018 at 08:42

  a ja bym im pozwolił, tylko w jakimś mieście typu Kraków czy Łódź, wcześniej imformująć kibiców Wisły, Cracovii, Widzewa i ŁKS 🙂 Mieli by wspólny cel chłopaki hehe

 • Skinek Reply

  23 lutego 2018 at 02:11

  Lewackie pomioty się oburzyły jasne lepiej promować brzydkie babochłopy z kodu i razem haha

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register