Koniec spekulacji. Jest umowa, będą kopać

„Kopcie zamiast gadać o tym przekopie” – to jeden z najczęściej pojawiających się komentarzy zirytowanych elblążan, kiedy kolejny polityk z opcji rządzącej bądź opozycyjnej mówił o inwestycji na Mierzei Wiślanej. No to „słowo stało się ciałem” i umowa na wykonanie przekopu została podpisana!

Nie ma już żadnych niedomówień. Mierzeja Wiślana zostanie przekopana. Powstanie kanał żeglugowy, a statki towarowe będą mogły wpływać do elbląskiego portu. Oczywiście pod warunkiem, że tor wodny będzie pogłębiany a infrastruktura lokalnego portu na to pozwoli. W tej materii jest wiele niedomówień i oczekiwań. Zobaczymy, jak będzie.

Na razie prezydent Elbląga cieszy się, że umowa w końcu została podpisana a pas ziemi wygolony z drzew nie będzie długi świecił pustką.

Odpowiedzialne za wykonanie tej inwestycji będzie polsko-belgijskie konsorcjum NDI i Besix, które zaproponowało cenę 992 mln 270 tys. zł.

– Cieszę, się, że dziś kończymy okres dywagacji, ta umowa to konkret. Mamy kropkę nad i. Bardzo się cieszę. To historyczny dzień dla Polski i historyczny dzień dla Elbląga – powiedział Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Przedstawicielka wykonawcy budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.

Opublikowany przez Witold Marek Wróblewski Piątek, 4 października 2019

 

Umowa podpisana i co dalej? Czy nie będzie to tylko martwy “plac budowy”?

Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni Wiesław Piotrzkowski mówił o rozpoczęciu prac na Mierzei

Opublikowany przez Witold Marek Wróblewski Piątek, 4 października 2019

 

Z kanałem przez Mierzeję Wiślaną będzie jak z wszystkimi inwestycjami – jeśli się uda, to ten sukces będzie miał „wielu ojców”. Jeśli nie, będzie sierotą.

Przy okazji inwestycji przekopu przez Mierzeję Wiślaną okazuje się, że politycy PO, choć kiedyś również wskazywali na taką potrzebę teraz już niespecjalnie chcieliby kanał kopać.

Thun ubolewa nad przekopem Mierzei Wiślanej. „Niby Rosjanie tutaj strasznie zagrażają”

Skandaliczna agitacja przeciw #PrzekopMierzei polityków #KoalicjaObywatelska #Lisek #Thun Pamiętajmy- przekop wpłynie nie tylko na region woj. pomorskiego, ale głównie na rozwój #WarminskoMazurskie Czy politycy koalicji z #Warmii i #Mazur podzielają zdanie kolegów?Leonard Krasulski Leonard Krasulski Jerzy Wilk Marcin Kazimierczuk Profesor Wojciech Maksymowicz – popieram! Artur Chojecki wojewoda warmińsko-mazurski Monika Modzelewska-Kozioł Jacek Pawlik Robert Gontarz Rafał Traks – Radny Rady Miejskiej w Elblągu Piotr Opaczewski Michał Wypij Iwona Arent Paweł Kowszyńskiczytaj ?https://www.tvp.info/44636867/thun-ubolewa-nad-przekopem-mierzei-wislanej-niby-rosjanie-tutaj-strasznie-zagrazaja

Opublikowany przez PiS Warmińsko-Mazurskie Wtorek, 1 października 2019

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register