Meteorolodzy ostrzegają. Szykują się śnieżyce i podtopienia!

Silne śnieżyce oraz lokalne podtopienia. Taka pogoda może nas czekać na początku nowego roku. Elbląscy meteorolodzy z Meteo Elbląg monitorują cały czas sytuację i ostrzegają, że trzeba się przygotować na najgorsze.

„Od kilku dni zapowiadamy noworoczną zmianę pogody, mamy nadzieję, że tym razem informacja dotrze do odpowiednich służb. Elbląg, Mierzeja Wiślana, Zatoka Elbląska, Zalew Wiślany – w prognozach nadal widoczna wichura z sektora północnego o możliwej sile 100 km/h. W trakcie wielogodzinnego efektu morza niewykluczony także rozwój burz podczas których spodziewać się będzie trzeba śnieżyc, oficjalna prognoza od 1 do 3 stycznia pojawi się na naszej stronie dziś w godzinach późno wieczornych” – informuje meteoelblag.pl.

 

 

Jak dodają elbląscy meteorolodzy, jeśli kolejne aktualizacje modeli meteorologicznych potwierdzą ten incydent, wydane zostanie ostrzeżenie przed lokalnymi podtopieniami przede wszystkim na Wyspie Nowakowskiej koło Elbląga, w pobliżu Zalewu Wiślanego oraz na Mierzei. Fala w zatoce może osiągać wysokość nawet 7 metrów !

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register