Młodzi zdecydowali – Lewica najlepsza

Uczniowie III Liceum w Elblągu wzięli udział w prawyborach parlamentarnych. Wyniki są dość zaskakujące. Młodzi ludzie stawiają na Lewicę. Jaki będzie faktycznie wynik przekonamy się już w niedzielę.

III LO w Elblągu jest jedną z ponad 900 szkół, które włączyły się w zorganizowanie symulacji wyborów parlamentarnych w ramach programu edukacyjnego „Młodzi głosują”.

Jego celem jest zachęcenie młodych ludzi do uczestnictwa w życiu publicznym, w tym do świadomego udziału w wyborach.

W prawyborach w elbląskim liceum udział wzięło 384 uczniów. 33,2 proc. oddało swój głos na Lewicę. 30 proc. natomiast poparło Koalicję Obywatelską. Trzecie miejsce (15,3 proc.) przypadło Konfederacji. Dopiero na czwartym miejscu znalazło się rządzące krajem Prawo i Sprawiedliwość (12,3 proc.). Poza progiem wyborczym znalazł się PSL oraz Bezpartyjni Samorządowcy.

Jak więc widać, elbląska młodzież z III LO stawia na opcję lewicową. PSL-owi nie pomaga mocne wsparcie prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. Na dobry wynik nie może też narzekać Koalicja Obywatelska. Wynik PiS, wśród młodych elblążan, powinien dać samorządowym politykom tej formacji w Elblągu nieco do myślenia.

2 komentarze

  • ANTY LEWAK Reply

    11 października 2019 at 15:37

    Elbląg to jednak w większości komunistyczny i lewacki ściek.

  • Oliwia lubi chinoli Reply

    11 października 2019 at 22:58

    No i tak trzymać ✌?✌?

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register