Nasz Czytelnik alarmuje -„Całe miasto zasr….psimi odchodami”

Stopniał śnieg i odsłonił to, co do tej pory było zakryte. Chodniki naszego miasta zasłane są psimi odchodami. Jak informuje nasz Czytelnik, po odbyciu spaceru ulicami Elbląga widok jest porażający.

Nie skutkują apele, akcje informacyjne, groźby kar. Nadal właściciele psów w naszym mieście nie sprzątają po swoich czworonogach. Czego najlepszym przykładem jest stan naszych chodników o trawników.

– Dziś odbyłem długi spacer z synem po ulicach Elbląga – pisze nasz Czytelnik. – To, co zobaczyłem na chodnikach i trawnikach to szok. Pełno odchodów, z pewnością psich. Zresztą sam widziałem co najmniej trzech właścicieli czworonogów, którzy spokojnie czekali aż ich pupile „załatwią się” na trawnikach i szli dalej. Po prostu chce się rzygać, jak się na to patrzy.

Po psie musi posprzątać jego właściciel. Regulują to lokalne przepisy. Obowiązki osób utrzymujących zwierzęta domowe, mające na celu ochronę przed zagrożeniem lub uciążliwością dla ludzi oraz przed zanieczyszczeniem terenów przeznaczonych do wspólnego użytku określa rozdział 5 § 13 uchwały Nr XXVIII/814/2014 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 6 marca 2014 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Elbląg.

Ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012 r. poz. 391, 951, z 2013 r. poz. 21, 228, 888) w art. 10 ust. 2a wskazuje: Kto nie wykonuje obowiązków określonych w regulaminie podlega karze grzywny.

Faktem jest też, że w naszym mieście brakuje urządzeń do pobierania torebek do zbierania zanieczyszczeń i koszy na śmieci, gdzie te woreczki można by wyrzucić.

Widzisz coś niepokojącego? Coś Cię denerwuje, drażni, masz jakiś problem? Pisz do nas na adres: faktyredakcja@gmail.com . Każdemu gwarantujemy anonimowość!

 

1 komentarz

  • anett Reply

    29 stycznia 2018 at 20:15

    Jak co roku powrót problemu o psich kupach. Czy naprawdę ludzie nie potrafią nauczyć siebie i swoich dzieci podstawowego obowiązku posprzątania po swoim pupilu? Woreczki nie kosztują majątek a decydując się na psa trzeba wbić sobie do głowy że to jest obowiązek. Nie wiem ile jeszcze minie pokoleń zanim staniemy się za zwierzęta odpowiedzialni i nauczymy się kultury. Sama ma psa 3-go z kolei i nikt mnie tego nie musiał uczyć. Moim zdaniem chętnym na zakup psa czy kota powinno robić się testy które będą odpowiedzią na to czy osoba ta jest odpowiedzialna i będzie nadawała się do posiadanie zwierzaka co pomoże unikną złego traktowania tych istot i wielu tragedii , które człowiek im czyni.
    Bądźmy odpowiedzialni , dbajmy o nasze kochane zwierzęta i sprzątajmy po nich bo dziś sąsiad wejdzie na kupę po Twoim psie a jutro Ty będziesz klął że depnąłeś bo ktoś inny nie posprzątał.Pozdrawiam

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register