Nowy ambulans dla Szpitala Wojewódzkiego. Połowę pieniędzy dało Miasto

Mieszkańcy będą mieli łatwiejszy dostęp do usług ratownictwa medycznego. Od dziś w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym funkcjonuje  dodatkowy  wyjazdowy zespół ratownictwa. Ma on do dyspozycji nowy ambulans, którego zakup dofinansowany został przez elbląski samorząd.

Nowa karetka jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt do ratowania życia. Jej zakup kosztował  ponad 550 tys. złotych, z czego 250 tys. zł pochodzi z budżetu miasta.

– Po wielu staraniach dostaliśmy zgodę na zakup i uruchomienie nowego zespołu ratownictwa. Dziękujemy wojewodzie za tę zgodę, radzie miasta, która podjęła uchwałę w tej sprawie oraz prezydentowi Elbląga Witoldowi Wróblewskiemu. Podziękowania należą się oczywiście również Michałowi Missanowi, koordynatorowi działu Ratownictwa Medycznego, który od dawna starał się, aby ta karetka trafiła do Elbląga — zaznaczyła Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, podczas dzisiejszego uroczystego przekazania karetki.

22489792_1926705854248978_7147753191227037550_n

Dysponowanie dodatkową karetką wraz z dodatkowym zespołem ratowniczym ma w praktyce skrócić czas oczekiwania pacjenta na przyjazd karetki pogotowia. Oznacza to zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Elbląga.

– Bardzo się cieszę że mieszkańcy będą mieli łatwiejszy dostęp do usług ratownictwa medycznego. Bezpieczeństwo – także to zdrowotne to jeden z priorytetów, dlatego zdecydowaliśmy się dofinansować zakup tego nowoczesnego ambulansu. Mam jednak nadzieję i życzę całemu zespołowi ratownictwa, aby karetka jak najrzadziej wyjeżdżała – podkreśla Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Te nadzieje podzielała także Jolanta Lisewska, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej, która przekazała również elbląskim ratownikom życzenia z okazji obchodzonego w piątek 13 października Dnia Ratownictwa Medycznego.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register