Parada motocyklistów w Elblągu

I Elbląskie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego to wydarzenie, które swoim patronatem objął prezydent Elbląga Witold Wróblewski, rozpocznie się o godzinie 10.00 mszą w katedrze św. Mikołaja w Elblągu.

Po jej zakończeniu oraz poświęceniu motocykli (przed katedrą, ok. godz. 10.50) wszyscy uczestnicy przejadą paradą ulicami miasta (start parady przewidziany jest na godz. 11.00). Podczas parady będzie obowiązywał bezwzględny zakaz włączania się do kolumny motocyklowej podczas jej przemieszczania ulicami miasta. Jej meta będzie znajdować się na parkingu PWSZ przy Alei Grunwaldzkiej. Tam też przewidziane są dalsze punkty programu.

Policjanci z ruchu drogowego oraz żandarmi wojskowi (również na motocyklach) będą czuwali nad bezpieczeństwem uczestników parady. Funkcjonariusze zabezpieczać będą również przemarsz pielgrzymki do Świętego Gaju. Policyjne działania zaplanowano już od godziny 6.00 rano. Wtedy bowiem ma wyruszyć pielgrzymka. Z kolei 30 kwietnia policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem przedszkolaków podczas przemarszu z okazji obchodów Święta Flagi.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

3 komentarze

 • awer Reply

  28 kwietnia 2018 at 12:00

  Sezon na warzywa rozpoczęty. Może działkowicze też poświęcą swoje warzywa skoro potencjalne warzywa juz to zrobił.

 • Motocyklista Reply

  28 kwietnia 2018 at 13:04

  Zawsze się znajdzie jakiś malkontent. Tylko ktoś bez pasji może pisać takie głupoty.

  • ser Reply

   29 kwietnia 2018 at 08:16

   Zabijanie się na motorach to nie pasja. To skrajny debilizm

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register