Pechowa siódemka. Tylu kierowców straciło prawo jazdy jednego dnia

Aż siedmiu kierowców straciło wczoraj prawa jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. Kontrole miały miejsce na ulicach Elbląga oraz na drogach podmiejskich. Kontrolowani kierowcy przekroczyli dwukrotnie dozwoloną prędkość. Tym samym stworzyli olbrzymie zagrożenie nie tylko dla samych pieszych ale i dla innych kierowców. Ten rodzaj wykroczenia drogowego jest karane zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące oraz mandatem w wysokości 500 zł oraz 10 punktami karnymi.

Policjanci przestrzegają przed brawurą. Przypominamy od dziś funkcjonariusze prowadzą działania „Znicz” i zapowiadają dla piratów drogowych surowe kary.

Rutynowe kontrole prędkości są prowadzone codziennie. Do tego przeznaczone są samochody z wideorejestratorami oraz ręczne mierniki prędkości. Jest to sprzęt, w który są wyposażeni policjanci z ruchu drogowego. Wczoraj kontrolowali prędkość w Elblągu oraz na drogach dojazdowych do miasta. Zatrzymali 7 kierowców, którzy w rażący sposób zlekceważyli wszelkie zasady bezpieczeństwa. Rekordzista miał na liczniku 121 km/h na ograniczeniu do pięćdziesiątki. 42-latek został zatrzymany w podelbąskim Piastowie. Kierował jaguarem. Zarówno on jak i 6 innych kierowców straciło na 3 miesiące prawa jazdy. Zostali też ukarani mandatami, a na ich konto zostały wpisane punkty karne. 

Przypominamy, że od dziś funkcjonariusze prowadzą działania „Znicz” i zapowiadają dla piratów drogowych surowe kary. Wiąże się to również z utratą prawa jazdy za sytuacje, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu innych użytkowników dróg. 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register