Pijani kierowcy na ulicach. Odpowiedzą za swoje postępowanie

Ponad dwa i blisko 3 promile mieli kierujący, zatrzymani przez policjantów 2 i 3 maja. Trzeci z kierujących miał blisko promil. Wszyscy zatrzymani usłyszą zarzuty. Może grozić im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, koło godziny 14.00 policjanci z Pasłęka w trakcie kontroli drogowej wyczuli zapach alkoholu od kierującego oplem astrą 52-latka. Mężczyzna został zbadany alkotestem. Wynik badania to blisko 3 promile alkoholu.

W niedzielę, 3 maja, policjanci zatrzymali w Elblągu 37-latka, który kierował osobowym bmw. Mężczyzna wyjeżdżał ze stacji benzynowej przy ul. Płk. Dąbka i kierował się w stronę Zawady. Gdy został zatrzymany przez patrol, okazało się, że ma w organizmie 2,14 promila alkoholu. Dalej już nie pojechał.

Również w niedziele policyjny patrol przy ul. Żeromskiego zatrzymał 62-latka, który najpierw niepewnie wykonywał samochodem manewr, a gdy zauważył patrol policji zawrócił by uniknąć kontroli. Gdy policjanci zatrzymali go okazało się, że ma on 0,82 promila alkoholu w organizmie.

Kierującym grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności tyle bowiem przewiduje za ten czyn Kodeks Karny.

Kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register