Pijany kierowca wiózł autem malutkie dziecko. Matka też była nietrzeźwa

Policyjny patrol z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymał 49-latka, który kierował oplem astrą. Mężczyzna podróżował z żoną i 7 miesięcznym dzieckiem. Nie było by w tym nic niepokojącego gdyby nie fakt że zarówno kierujący jak i siedząca obok kobieta byli nietrzeźwi.

Sytuacja miała miejsce przy ul. Mazurskiej w Elblągu. Tam, policyjny patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli opla astrę. Policjanci zwrócili uwagę na jadące bez włączonych świateł auto, szczególnie że było już po godzinie 21.00. Za kierownicą osobowego opla siedział 49-latek. Od mężczyzny czuć było zapach alkoholu.

Siedząca w aucie kobieta, również była pod wpływem alkoholu. W samochodzie przewożone było 7 miesięczne dziecko. Co więcej, para w tym stanie przyjechała z innego miasta Warmii i Mazur oddalonego od Elbląga o ponad 90 kilometrów, a celem było odwiedzenie znajomych.

Wynik badania alkotestem to promil alkoholu w organizmie zarówno u kierującego jak i kobiety sprawującej opiekę nad dzieckiem. Po policyjnej kontroli para dalej już nie pojechała. Kierujący zostanie ukarany za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz popełnione wykroczenia drogowe. W tym poruszanie się niesprawnym autem bez badań technicznych. Na miejsce wezwano trzeźwą osobę, która zajęła się dzieckiem. Policjanci sporządzili także dokumentację dla sądu pod kątem sprawowania niewłaściwej opieki nad dzieckiem.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register