PiS prezentuje własną koncepcję odbudowy kąpieliska miejskiego

Właściwie to powrót do projektu, który Jerzy Wilk zgłaszał kilka lat temu jako urzędujący prezydent Elbląga. Wówczas budowa Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka” miała być pierwszym etapem renowacji tego wspaniałego obiektu.

Prezydent Jerzy Wilk jednak wybory samorządowe w 2014 roku przegrał. Natomiast Witold Wróblewski zaniechał realizacji tej koncepcji, wracając do koncepcji Europarku.

Niestety, jak już informowaliśmy, projekt prezydenta Wróblewskiego dotyczący renowacji odkrytego basenu miejskiego nie uzyskał dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego.

O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/basenu-odkrytego-nie-bedzie-miasto-nie-otrzymalo-dofinansowania/

Podczas wczorajszej konferencji prasowej Jerzy Wilk i Janusz Hajdukowski przypomnieli, że ich koncepcja renowacji kąpieliska miejskiego była tańsza i przez to bardziej realna do realizacji. Projekt zakładał połączenie Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka” z basenem odkrytym w jego historycznym kształcie.

– Koncepcja jest z roku 2014 i zakłada połączenie śluzą części odkrytej z basenem krytym. Na jednym bilecie można by korzystać z obu basenów. Pozostała część odkryta (bezpłatna) byłaby częścią rekreacyjną z szeregiem basenów i zjeżdżalni, placami zabaw, wyciągiem do narciarstwa wodnego, boiskiem do piłki plażowej. Chcemy zrealizować ten projekt, jeżeli mieszkańcy Elbląga nam zaufają i oddadzą na nas głosy. Ta koncepcja była znacznie tańsza niż ta obecna przedstawiona przez Witolda Wróblewskiego – mówi na łamach portel.pl Jerzy Wilk. – Woda w części basenowej połączonej z CRW Dolinka byłaby chlorowana, zaś ta w części rekreacyjnej popłynęłaby z Kumieli – naturalnie filtrowana.

W koncepcji Jerzego Wika basen zasilany byłby w wodę z rzeki Kumieli za pośrednictwem systemu filtrów.

Kandydat na prezydenta podkreślił, że po realizacji jego koncepcji niecka Basenu Miejskiego od strony ulicy Spacerowej byłaby dostępna dla elblążan za darmo.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register