PiS wygrało eurowybory na Warmii i Mazurach

Jak wynika z badań sondażowych pracowni IPSOS na Warmii, Mazurach i Podlasiu wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość – informuje Radio Olsztyn.

W okręgu nr 3 obejmującym województwo warmińsko-mazurskie i podlaskie PiS zdobyło 46,9 proc. głosów. Na Koalicję Europejską zagłosowało 34 proc. Konfederacja z wynikiem 6,9 proc. uplasowała się na trzecim miejscu. Wiosna Roberta Biedronia uzyskała 6,8 proc. głosów, Kukiz`15 4,1 proc. procent. a Lewica Razem 1,3 proc.

PKW podało dane z 98,79% obwodowych komisji wyborczych w okręgu obejmującym Warmię, Mazury i Podlasie. Oddano 773 617 głosów.

 • PiS – 47,47%
 • Koalicja Europejska – 36,91%
 • Wiosna – 5,70%
 • Konfederacja – 4,87%
 • Kukiz’15 – 3,59%
 • Lewica Razem – 1,45%

Oficjalne wyniki wyborów poznamy w poniedziałek wieczorem lub we wtorek.

opis

1 komentarz

 • Będziecie jeszcze płakać. Reply

  29 maja 2019 at 05:21

  Poniżej publikujemy treść notatki z rozmowy pana ambasadora Jacka Chodorowicza, pełnomocnika ministra spraw zagraniczych RP z panem Thomasem K. Yazdgerdim, specjalnym wysłannikiem Departamentu Stanu USA i przewodniczącym delegacji USA w IHRA (International Holocaust Remembrance Alliance).

  Z notatki wynika, że:

  1. amerykańska dyplomacja aktywnie naciska na Polskę w sprawie nienależnego haraczu dla Żydów

  2. informacje o tym posiadają takie osoby jak Adam Bielan, Michał Dworczyk, Jarosław Sellin czy szef MSZ-u Jacek Czaputowicz i zachowują je w tajemnicy przed polskim społeczeństwem

  3. głównym ośrodkiem antypolskiej akcji jest utrzymywane przez polskiego podatnika centrum propagandy Muzeum Polin, przy pomocy którego działają Żydzi i Amerykanie.

  Z notatki wynika także, że rozmowa, jaka odbyła się 25 października ub. roku nie była bynajmniej pierwszym takim spotkaniem. Poprzednie miało miejsce 22 stycznia ubiegłego roku, kiedy w Kongresie USA trwały prace nad ustawą nr 447, a Polonia Amerykańska podjęła desperacką próbę niedopuszczenia do uchwalenia tej ustawy. Z tamtej rozmowy też została sporządzona podobna notatka, ale jej treść jest nieznana. Być może takie rozmowy miały miejsce już wcześniej, ale we wspomnianej notatce nie ma o tym wzmianki.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register