Pozabankowe rozwiązania dla zadłużonych. Co należy wiedzieć?

W ubiegłym roku statystyczny Polak zarabiał niespełna 5 tysięcy złotych brutto. Przeciętne zadłużenie naszych rodaków wynosiło natomiast prawie 5-krotność jego zarobków o kształtowało się na poziomie ponad 18 tysięcy złotych. Łączna wysokość polskich zobowiązań to blisko 77 miliardów złotych, a rekordzista musi oddać swoim wierzycielom aż 70 milionów.

Polskie długi pochodzą z różnych źródeł. Czasem są wynikiem nieudanych biznesów, innymi razem popadamy w nie po utracie pracy. To, co niepokoi najbardziej, to jednak zależność między inny wysokością dochodów, a wielkością zadłużenia. Okazuje się, że regiony, w których zarabia się najwięcej, notują też najwyższy poziom zobowiązań. Oznacza to, iż wiele z nich to efekt nieprzemyślanych decyzji i kompulsywnych zakupów.

Zadłużenie Polaków. Jakie ma konsekwencje?

Niespłacone zobowiązania są przede wszystkim źródłem sporego stresu dla samego dłużnika. Ten musi bowiem liczyć się z tym, że w każdej chwili do jego drzwi zapuka windykator lub komornik. Egzekucja nieuregulowanego długu może odbyć się z jego dochodów, zgromadzonych na koncie środków lub majątku fizycznego. Taka świadomość powinna na pewno skłonić do jak najszybszego rozliczenia się z wierzycielami lub ustalenia planu ratalnej spłaty zobowiązania.

Jeszcze poważniejszym problemem może okazać się ślad, jaki długi pozostawiają w historii kredytowej. Posiadając niespłacone zobowiązania, właściwie nie możemy liczyć na przyznanie nam finansowania w banku. Podobne trudności spotkają nas zresztą w sektorze pozabankowym. Wiele firm pożyczkowych dokładnie sprawdza dziś, jak osoby składające wniosek o finansowanie radziły sobie ze spłatą wcześniejszych należności. Jeśli notowaliśmy spore opóźnienia lub do teraz mamy nieuregulowany dług, musimy przygotować się na to, że większość instytucji udzieli nam decyzji odmownej.

Zadłużenie, a pożyczanie. Jakie opcje mamy do wyboru?

To na szczęście nie oznacza, iż klienci z niekorzystną historią kredytową są całkowicie odcięte od pozabankowych źródeł finansowania. Sposoby na zdobycie pieniędzy w kryzysowej sytuacji są przynajmniej dwie:

  • wzięcie pożyczki bez BIK i BIG-ów – wciąż istnieją firmy, które udzielają pożyczek bez sprawdzania baz Biura Informacji Kredytowej oraz biur informacji gospodarczej. O tym, jak je znaleźć, opowiemy w kolejnym akapicie;
  • wzięcie pożyczki pod zastaw – jest nim zazwyczaj samochód. Jego wartość szacuje niezależny rzeczoznawca. Auto przechodzi we własność pożyczkodawcy dopiero w momencie wypowiedzenia umowy, zwykle spowodowanego dużym opóźnieniem w spłacie rat.

Pożyczki dla zadłużonych. Gdzie ich szukać?

Dotarcie do ofert firm, które przy rozpatrywaniu wniosków nie sprawdzają baz może sprawić pewne problemy. Unikniemy ich korzystając z porównywarek lub usług pośredników (np. https://kredyt-dla-zadluzonych.pl/pozabankowa-pozyczka-dla-zadluzonych-online/). Dodatkowy atut takiego rozwiązania to ochrona przed oszustami wyłudzającymi dane osobowe – porównywarki przekierowują bezpośrednio na zweryfikowaną stronę pożyczkodawcy.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register