Prokuratura zbada przyczyny tragicznego wypadku pod Braniewem

Jak już informowaliśmy wczoraj, niedaleko Braniewa doszło do tragicznego wypadku samochodowego, w którym śmierć poniosło pięć młodych osób. Prokuratura przeprowadzi śledztwo w sprawie przyczyny śmiertelnego wypadku.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Elblągu, Prokuratura Rejonowa w Braniewie nadzoruje postępowanie w sprawie wypadku drogowego skutkującego śmiercią pięciu osób.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż w nocy z 21 na 22 lutego 2018 r. ujawniono w miejscowości Wilczęta-Karwiny, w okolicy przystanku autobusowego, palący się samochód osobowy. Przybyła na miejsce zdarzenia straż pożarna podjęła się akcji dogaszania pojazdu, w którym ujawniono zwęglone zwłoki 5 osób.

Spalony pojazd należy do mieszkanki gminy Wilczęta. Przybyły na miejsce zdarzenia prokurator wraz z biegłym lekarzem z zakresu medycyny sądowej dokonali oględzin miejsca zdarzenia oraz ciał. Wszystkie osoby uległy całkowitemu spaleniu. Łącznie w pojeździe było 5 ciał, których identyfikacja jak wskazał biegły, będzie możliwa po wykonaniu badań DNA.

Ustalenia na miejscu zdarzenia wskazywały na zaistnienie czynu z art. 177 § 2 kk, a prawdopodobną przyczyną wypadku mogła być nadmierna prędkość pojazdu, o czym może świadczyć stopień wbicia pojazdu w drzewo.

Aktualnie w sprawie pozostającej we wczesnej fazie zaplanowano przeprowadzenie sekcji zwłok.

O tym wypadku więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/tragedia-pod-braniewem-samochod-sie-zapalil-5-osob-zginelo/

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register