Śmierć “na pasach”. Uderzenie było potworne!

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło na przejściu dla pieszych na ul. Grunwaldzkiej w Kurzętniku. Kierujący samochodem osobowym na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 55-letnią kobietę, która zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 18:30 na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Grunwaldzkiej w Kurzętniku. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący samochodem osobowym nie udzielił pierwszeństwa pieszej doprowadzając do jej potrącenia. 55-latka zmarła na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń. Sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia.

Chwilę później w wyniku podjętych czynności na ul. Grunwaldzkiej w Nowym Mieście Lubawskim policjanci zauważyli samochód osobowy marki Renault Megane Scenic, który posiadał uszkodzony reflektor i zbitą szybę czołową. Były to uszkodzenia mogące świadczyć o tym, że auto to brało udział w zdarzeniu drogowym.

Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Za kierownicą auta siedział młody mężczyzna. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 19-latek ma w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mieszkaniec miasta został zatrzymany w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwieje zostanie przesłuchany.

Na miejscu wypadku w Kurzętniku pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci, którzy wraz z technikiem kryminalistyki zabezpieczali ślady i wykonywali oględziny miejsca zdarzenia. Przesłuchiwano także świadków. W tej chwili trwają intensywne czynności mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności tego tragicznego w skutku wypadku i tego, czy spowodował go zatrzymany mężczyzna. Sprawcy grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Olsztyn.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register