To będzie najwyższy budynek w Elblągu. Wiemy jak będzie wyglądał

W końcu ma ruszać budowa obiektu handlowo-mieszkalnego „Regal Park”. W miejscu, gdzie miała lokalizować się galeria handlowa Porto 55 – czyli u zbiegu ul. Nowowiejskiej i Królewieckiej. Inwestorzy wskazują, że obiekt będzie najwyższym budynkiem w Elblągu.

Jak informuje inwestor, Regal Park to w ciągu ostatnich lat jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji w Elblągu. Już w niedługim czasie stanie się wizytówką naszego miasta.

Regal Park – Królewski Park, to połączenie funkcji mieszkalnej, biznesowej i poprzez otaczające inwestycję tarasy oraz przyległy park, funkcji wypoczynkowej. Piętnaście kondygnacji w tym czternaście nadziemnych i jedna podziemna powoduje, że będzie to najwyższy budynek w naszym mieście.

Inwestycja realizowana u zbiegu ulic Królewieckiej i Nowowiejskiej, to również nowa jakość budownictwa w Elblągu. Budynki swoją architekturą i funkcją będą spełniały oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

W 2009 roku ten grunt nabył duński developer – Sjaelso Poland Beta, który chciał budować pierwszą w Elblągu Galerię Handlową Porto 55. Proces decyzyjny trwał długo, ponieważ były prezydent Henryk Słonina wymusił na duńskim inwestorze, pod naciskiem elbląskich korporacji handlowych, zmianę projektu obiektu, znaczenie go zmniejszając. Inwestor wyraził na to zgodę oraz na modernizację na własny koszt okolic ul. Nowowiejskiej. Miały pojawić się nowe dojazdy i wyjazdy z obiektu, zielone skwery, miejsca wypoczynku i rekreacji.

Jednak w 2013 r. Sjaelso Poland Beta ogłosiło upadłość, jednocześnie wycofując się z planowanej w Elblągu inwestycji.

Teren, gdzie miała powstać galeria handlowa Porto 55, zmieniał kilkukrotnie właściciela.

4 komentarze

 • kokospoko Reply

  26 maja 2018 at 12:38

  Cuda na kiju. Czego tam miało nie być . PORTO 55, potem jakies apartamentowce, potem mieszkania , teraz to. A w rzecywistosci znów ,za pewne, stanie lunapark. A najlepiej byłoby zrobić tam …park, ławeczki, fontanna, dużo zieleni, bo ta część miasta jest obecnie w 90 % zabetonowana.

 • 72629 Reply

  26 maja 2018 at 18:20

  Wladze niech muieszkania zaczna budowac dla najubozszych,a nie sprzedaje grunty,a co z tymi ktorych nie stac na wlasny kat?

 • potass Reply

  27 maja 2018 at 14:10

  Wątpię, w KRS można wyczytać Data powstania: 2017-09-13, Wysokość kapitału zakładowego 5000,00 ZŁ . Pewnie kupili aby odsprzedać drożej

 • realista Reply

  27 maja 2018 at 18:34

  Lesny dziadku, 200m dalej zaczyna sie park Kajki, 500m dalej masz park Traugutta, 500m dalej masz park planty, wiec masz pełno zieleni. Poczytaj opinie ludzi z zewntarz, jak opisuja Elblag, ze to zielone miasto. Daj normalnie zyc innym ludziom i przestan pierd..c!

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register