W Elblągu pobili się o…miejsce do parkowania

Awantura o parkowanie przerodziła się niemal w bijatykę. Pewien mężczyzna zwrócił drugiemu uwagę na temat parkowania jego pojazdu a właściwie nieumiejętności w tym zakresie. Między mężczyznami chwilę później doszło do sprzeczki, przepychanek a w konsekwencji jeden z nich użył wobec drugiego gazu pieprzowego.

Gdy na miejsce przyjechał policyjny patrol okazało się, że 67-letni mężczyzna, któremu zwrócono uwagę miał wyjąć z bagażnika auta kij bejsbolowy i nim straszyć swojego adwersarza.

Policjanci pouczyli obie strony a także zabezpieczyli kij bejsbolowy a wobec mężczyzny, który posługiwał się tym narzędziem skierowali wniosek do sądu. Sama sytuacja miała miejsce w październiku ubiegłego roku.

Dziś znamy jednak wyrok jaki w niej zapadł. Sąd skazał 67-latka na 1000 złotych grzywny oraz przepadek wspomnianego narzędzia popularnej za oceanem gry zespołowej.


nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Kodeks Wykroczeń
Art. 50a. Posiadanie w miejscu publicznym niebezpiecznych przedmiotów
§ 1.
Kto w miejscu publicznym posiada nóż, maczetę lub inny podobnie niebezpieczny przedmiot, a okoliczności jego posiadania wskazują na zamiar użycia go w celu popełnienia przestępstwa, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 3.000 zł

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register