W listopadzie pojawi się tu rondo

Niebezpieczne skrzyżowanie ulic Kościuszki i Królewieckiej ma się zmienić w rondo. Prace wykona Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Rondo ma być gotowe pod koniec listopada br.

Jak już wcześniej informowaliśmy, niebezpieczne skrzyżowanie ul. Kościuszki i Królewieckiej, obok Szpitala Wojewódzkiego zostanie zamienione w trójwlotowe rondo.

Nie dość, że ta krzyżówka jest mocno oblężona przez ruch kołowy, to jeszcze dochodzi tam do wielu kolizji, potrąceń pieszych i wypadków. Wykonanie skrętu w lewo, z ul Kościuszki w Królewiecką, w godzinach szczytu graniczyło z cudem. Od dłuższego czasu kierowcy oraz radni miejscy apelowali do władz miasta o wykonanie ronda lub sygnalizacji świetlnej.

Teraz, przed wyborami samorządowymi, okazuje się iż jest to możliwe do realizacji.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowa Urzędu Miejskiego w Elblągu poinformowała na antenie TV Truso, że takie rondo – trójwlotowe pojawi się jeszcze na tym skrzyżowaniu. Wykonawcą ma być Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/niebezpieczne-skrzyzowanie-zostanie-zastapionerondem/

Zamówienie zostało udzielone Elbląskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej z wolnej ręki. Zakres prac dotyczy:  przebudowy jezdni wraz z wyspami kanalizującymi na skrzyżowaniu ulic Królewiecka -Tadeusza Kościuszki w Elblągu na potrzeby zmiany organizacji ruchu na rondo, wykonania nowej nawierzchni jezdni w obrębie skrzyżowania oraz na wlotach, przebudowy chodnika i ścieżki rowerowej w ciągu ulicy Królewieckiej w obrębie skrzyżowania, zmiany oznakowania pionowego i poziomego.

Wartość zamówienia to –  365 tys. 854 zł, a wartość zawartej umowy to –  486 tys. 185 zł.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register