Wielki sukces „Szalonych” elblążanek!

W minioną niedzielę SZALONE z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu wróciły z wyjątkową nagrodą. Dziewczęta zdobyły Grand Prix na 39. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Młode wokalistki rywalizowały z najlepszymi zespołami z całej Polski i Europy. Do eliminacji stanęło aż 5000 młodych wykonawców.

Nasze wokalistki wyśpiewując „Heńka” okazały się najlepsze z najlepszych i zdobyły najwyższą nagrodę. Statuetkę oraz nagrodę od Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych wręczyła Ewa Kuklińska.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że zespół w tym samym składzie i w ciągu jednego tygodnia zdobył kolejną tak ważną nagrodę. 3 czerwca SZALONE wywalczyły Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Gdynia Open.

Dziewczęta przygotowała pani Katarzyna Panicz, a o choreografię zadbała – pani Marta Brozdowska- instruktorki z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu.

Nagrodę specjalną na Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie otrzymała również Daria Komoń, która razem ze swoimi koleżankami z zespołu zachwyciła muzyków z Konin Band Orchestra. Dziewczęta zostały docenione za wspaniałe wykonanie piosenki pt. „W moim ogródecku”, do której choreografię przygotował Mateusz Brzeziński, a za wokal odpowiedzialna była pani Katarzyna Panicz.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register