Czytelnicy piszą. Ta ulica powinna być zamknięta dla ruchu. Można tam uszkodzić samochód

Trwa remont ul. Płk. Dąbka. Ulica jednak nie została zamknięta dla ruchu kołowego, mimo iż nawierzchnia jezdni obecnie mocno przypomina krajobraz księżycowy. Nasz Czytelnik pyta zaś – kto będzie ponosił odpowiedzialność za ewentualne uszkodzenia samochodu?

Remont ul. Płk. Dąbka trwa, ale sama arteria komunikacyjna nie została zamknięta dla ruchu kołowego. Zdarty asfalt i wiele nierówności powodują, że jazda samochodem po tej ulicy nie należy do najprzyjemniejszych i bezpiecznych.

– Zastanawia mnie, czym kierowały się osoby odpowiedzialne za remont ul. Płk. Dąbka, że remontowana część jezdni nie została zamknięta dla ruchu? Teraz zdarty jest asfalt, wystają studzienki, są dziury i garby – pisze nasz Czytelnik. – Poustawiano przeszkody i jazda przypomina po prostu slalom między garbami. Trzeba mocno uważać, aby nie najechać na wystającą studzienkę czy nie wpaść w wyrwę. Ponadto cały czas po jezdni kręcą się robotnicy. Co się stanie jeśli tu uszkodzę zawieszenie auta lub potrącę robotnika? Kto będzie za to odpowiadał? Czemu jezdnia nie została wyłączona z ruchu na czas remontu?

Remont tego odcinka ul. Płk. Dąbka rozpoczął się na początku lipca br. i miał potrwać 14 dni. Jak widać jednak prace naprawcze nadal się przeciągają. Obecny stan remontowanej nawierzchni zmusza kierowców do szukania objazdów tego rejonu miasta.

Jeśli pogoda nie stanie na przeszkodzie, drogowcy deklarują, że od piątku zacznie się układanie nawierzchni bitumicznej na jezdni zachodniej (po stronie nowego budynku Sądu) na odcinku od ul. Królewieckiej do ul. Brzozowej. Na tym odcinku ruch po jezdni będzie odbywał się naprzemiennie jednym pasem ruchu.

W sobotę natomiast zaplanowano roboty bitumiczne na jezdni wschodniej od ul. Królewieckiej do Al. Józefa Piłsudskiego. W związku z powyższym jezdnia ta wyłączona zostanie z ruchu. Ruch na tym odcinku w obu kierunkach będzie odbywał się po jezdni zachodniej.

W okresie wyłączenia dla ruchu odcinka jezdni wschodniej dojazd do ulic Cichej i Uroczej odbywać się będzie ulicami Królewiecką – Pionierską – Żeglarską lub Królewiecką – Owocową – Żeglarską, natomiast do ul. Pionierskiej od ul. Królewieckiej.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register