Kenijczyk Daniel Muindi Muteti zwycięzcą 11. PZU Półmaratonu Warszawskiego

Kenijczyk Daniel Muindi Muteti jako pierwszy dobiegł na metę 11 PZU Półmaratonu Warszawskiego. Jego czas to 1:02:14. Tuż za nim na metę dobiegli Justus Kiptoo Kanda z Kenii i Misganaw Abraraw z Etiopii.

Punktualnie o godzinie 10 ze stołecznego Placu Trzech Krzyży wystartowało 12 794 biegaczy, żeby wziąć udział w 11. Półmaratonie Warszawskim. Na prowadzenie szybko wysunęli się Meksykanin – Juan Luis Barrios – faworyt biegu oraz grupa Kenijczyków. Już po godzinie na metę wbiegli pierwsi zawodnicy. Zwycięzcą okazał się Kenijczyk Daniel Muimbi Mutet, z czasem 1:02:14. Drugie miejsce zajął Justyn Kiptoo Kanda z Kenii – 1:02.21, wyprzedzając o sekundę Etiopczyka Abrarawa Misganawę.

Wśród kobiet wygrała Kenijka –  Perendis Lekapana z czasem 1:10:41. Po srebro sięgnęła inna Kenijka  – Alice Mogire, uzyskując czas 1:13:15, a brąz wywalczyła Rasa Drazdauskaite z Litwy z wynikiem 1:13:22.

Z Polaków najlepszy był Szymon Kulka (ULKS Lipinki) – czasem 1:04.18 uplasował się na ósmej pozycji, a wśród kobiet pierwsza metę osiągnęła brązowa medalistka MP w biegu na 10 000 m Angelika Mach (AZS UMCS Lublin). Wynikiem 1:16.22 zajęła dziewiąte miejsce.

źródło: tvn24.pl