Marta Burdynowicz z Elbląga wygrała „Voice of Poland”

Poznaliśmy zwycięzcę 12. edycji “The Voice of Poland”. Program wygrała Marta Burdynowicz z Elbląga, która swoim potężnym głosem zachwycała od samego początku. W finale zaśpiewała swój singiel “Żaden wstyd”. “Jestem przekonana, że ten utwór będzie „hiciorem” – oceniła Sylwia Grzeszczak.

“The Voice of Poland” to jeden z najpopularniejszych programów muzycznych w Polsce. Jesienią 2021 r. oglądaliśmy 12. już edycję show.

W finale o tytuł Najlepszego głosu w Polsce, 50 tys. zł i możliwość podpisania kontraktu płytowego walczyli: Marta Burdynowicz z drużyny Justyny Stoczkowskiej, Rafał Kozik z teamu Sylwii Grzeszczak, Wiktor Dyduła od Tomsona i Barona oraz Bartosz Madej, którego trenerem był Marek Piekarczyk.

Finałowa rozgrywka została podzielona na trzy etapy. Ostatecznie pozostało tylko dwoje uczestników: Marta Burdynowicz i Bartosz Madej. Na koniec Tomasz Kammel ogłosił, że program wygrała podopieczna Justyny Steczkowskiej.

Marta Burdynowicz była jedyną kobietą tegorocznego finału, zabłysnęła na scenie “The Voice of Poland” dzięki utworowi “Szklanka wody” z repertuaru zespołu Bajm. W trakcie występu odwrócili się wszyscy trenerzy. Marta zdecydowała się wybrać na swoją mentorkę Justynę Steczkowską. W Bitwach razem z Wiktorem Kowalskim zaśpiewali przebój “My Heart Will Go On” Celine Dion i decyzją Justyny to właśnie Marta wygrała muzyczne starcie.

Niezwykły występ w Nokaucie, podczas którego finalistka wykonała utwór “I’ll Never Love Again” Lady Gagi i Bradleya Coopera, zapewnił jej miejsce w odcinkach Live. Singiel Marty Burdynowicz “Żaden wstyd” widzowie po raz pierwszy usłyszeli w półfinałowym odcinku “The Voice of Poland”. W sieci pojawiają się głosy określające Martę jako “polską Adele”.

Marta Burdynowicz ma 28 lat i pochodzi z Elbląga. Od lat związana jest jednak z Trójmiastem. Aktorstwo musicalowe studiowała w gdańskiej Akademii Muzycznej.

Na co dzień Marta współpracuje z Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Syrena, Teatrem Rampa, Teatrem Muzycznym w Poznaniu i Łodzi. Występowała w musicalach, takich jak “Mistrz i Małgorzata”, “Kombinat”, “Piloci”, “Rock of Ages”, “Zakonnica w przebraniu”.

Źródło: plejada.pl
fot. Marta Burdynowicz/facebook

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register