Ursynów doczeka sie zmiany na Stryjeńskich

Zakorokowane ulice, brak bezpieczeństwa i spaliny to główne argumenty za przebudową ulicy Stryjeńskich, która 1400 głosami została przeforsowana w projekcie budżetu obywatelskiego i musi być zrealizowana do końca 2016 roku.

Wstępny projekt zmian został zaprezentowany mieszkańcom w styczniu 2016 r. Zgłosili oni wiele konstruktywnych uwag, które pozwoliły poprawić projekt: m.in. wprowadzenie nowego przejścia dla pieszych czy dobudowa fragmentów chodnika.

Wielu mieszkańców miało także wątpliwości, dotyczące zmian, wynikających z budżetu partycypacyjnego. Aby odpowiedzieć na najczęściej padające pytania i zarzuty, zaprezentować poprawiony projekt oraz wyjaśnić zasady, rządzące realizacją budżetu partycypacyjnego, zaplanowano spotkanie informacyjne. Odbędzie się ono 26 kwietnia (wtorek) o godz. 18.00 w Natolińskim Ośrodku Kultury (ul. Na Uboczu 3).

Co dokładnie zakłada projekt?

Na ul. Stryjeńskich, pomiędzy ul. Płaskowickiej a ul. Przy Bażantarni zostaną wyznaczone pasy ruchu dla rowerów na jezdni.

Szerokość jezdni będzie ujednolicona – na odcinkach między skrzyżowaniami będzie miała po 1 pasie ruchu w każdym kierunku.

Pośrodku pojawi się pas dzielący, obsadzony zielenią (krzewy).

Wyznaczone zostanie nowe przejście dla pieszych na wysokości ul. Jaworowej/Małej Łąki.

źródło: zdm.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register