Wymiana okien – czy warto?

Kiedyś sprawa okien była bardzo prosta. Wystarczała drewniana okienna rama, dwa skrzydła z wpuszczonymi weń szybami, kilka zawiasów i farba chroniąca drewno przed wilgocią.

Takie okna Małopolska dość szybko jednak traciły swoje walory zarówno estetyczne jak i funkcjonalne. Pojawiające się zbutwienia, spękania i trzeszczenia sprawiały, że otwieranie okien było wręcz nieprzyjemne. Co więcej, okna starego typu nigdy nie zachowywały odpowiedniej termoizolacyjności i powodowały znacznie straty ciepła. Dawna technologia, jeśli chodzi o montaż okien była więc nie tylko uciążliwa dla lokatorów, ale również trudna w eksploatacji. Co więcej, mimo nastania XXI wieku, tzw. „zimne okna” wciąż można spotkać w wielu miejscach. Zastosowanie w tej technice systemu zespolonych ram polegający na skręcaniu dwóch obramowań szyb chronił przed chłodem tylko w teorii. Okna z montażem zaliczyły jednak skok cywilizacyjny, a wymiana okien nie jest już poza zasięgiem portfela przeciętnego człowieka.

Okna PCV Kraków – dobry wybór do miasta

Nowoczesne okna PCV Kraków oferują swoim właścicielom wiele przydatnych cech, które sprawiają, że komfort mieszkania znacznie się zwiększa. Pierwszym powodem, dlaczego warto zamówić nowe okna z montażem jest oczywiście bezpieczeństwo. Dobre okna zapewniają wysoką skuteczność ochrony przed intruzami. Często okna PVC są również montowane ze specjalną stolarką, która zawiera okucia w skrzydłach i ościeżnicach, które zapobiegają wyważeniu. Kolejnym powodem, dla którego warto postawić na zupełnie nowe okna z Krakowa jest odpowiednia termoizolacja. Wykonane w najnowszych technologiach okna zapewniają dobrą izolację, co oznacza, że w zimniejsze dni nasze mieszkanie czy dom wolniej będzie się wychładzać, a co za tym idzie nasze rachunki za ogrzewanie staną się nieco niższe. Po trzecie wreszcie – dźwiękoszczelność. Nie ma co ukrywać, że mieszkanie w centrum dużego miasta ma swoje plusy i minusy. Wśród tych drugich najbardziej uciążliwe wydają się odgłosy dobiegające z zewnątrz. Samochody, rozmowy ludzi czy przejeżdżający tramwaj potrafią zakłócić odpoczynek niemal każdego. Współczynnik dźwiękoszczelności okien jest wyrażany za pomocą decybeli – im wyższa jest wartość wpisana w specyfikacji – tym lepiej chronią lokatorów przed hałasem.

Jaką firmę wybrać?

Dobrym pomysłem jest wpisanie w internetowych wyszukiwarkach haseł takich jak „cennik okien z Krakowa” – by poznać ofertę poszczególnych firm jak również opinie klientów, którzy skorzystali z usług wybranego przez nas wykonawcy.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register