Zgłoszenie od samobójcy to dla policjantów zawsze wyścig z czasem

Ratując ludzkie życie liczy się każda sekunda. Braniewscy policjanci po odebraniu telefonu od kobiety, która chciała popełnić samobójstwo, natychmiast przystąpili do ustalania jej adresu. Szybka i zdecydowana reakcja policjantów przyczyniła się ocalenia tego co najważniejsze – ludzkiego życia.

22.10.2017 r. około godz. 16:30 oficer dyżurny braniewskiej jednostki policji odebrał telefon od nieznanej kobiety. Rozmówczyni oznajmiła, że zamierza popełnić samobójstwo skacząc z IV piętra z dachu jednego z budynków znajdujących się na terenie Braniewa, po czym rozłączyła się.

Funkcjonariusz podjął próby nawiązania z nią ponownego kontaktu, niestety telefon kobiety nie odpowiadał. Policjanci wiedzieli, że każda mijająca sekunda może tak naprawdę zadecydować o ludzkim życiu, musieli więc szybko działać. Zespół dyżurnych ustalił adres, pod którym mogła przebywać zgłaszająca, a we wskazane miejsce natychmiast wysłano patrol. Drzwi do pomieszczenia pod wskazanym adresem były jednak zamknięte, a na pukanie patrolu nikt nie reagował.

Policjanci doskonali zdawali sobie sprawę z tego, że nie mogą czekać. Zapadła decyzja o wyważeniu drzwi przez obecnych na miejscu funkcjonariuszy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. Po wejściu w mieszkaniu jednak nikogo nie zastali.

Na szczęście dzięki opanowaniu i zaangażowaniu sierż. Macieja Żyłowskiego oraz st. post. Marka Horaka kobieta została wkrótce odnaleziona na terenie Braniewa. Policyjny patrol przekazał 40-latkę pod opiekę lekarzy, dzięki czemu jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register