Rusza przebudowa fragmentu ul. Rybackiej

Kolejna ulica na Starym Mieście zyska nowy wygląd. Tym razem mowa o ul. Rybackiej, która zostanie przebudowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Wodną w stronę ul. Stary Rynek, na wysokości Placu Katedralnego.

Dziś odbyło się przekazanie terenu budowy wykonawcom, którymi są: EPGK Sp. z o.o. w zakresie robót drogowych, Urban Construction Sp. z o. o. w ramach robót kanalizacyjnych, oraz firma Elmar Electric PPUH Marek Szmigiel w zakresie robót elektrycznych.

W ramach Inwestycji planowane jest wykonanie:
– jezdni długości około 90 m z kostki kamiennej obramowanej krawężnikami kamiennymi
– 19 miejsc parkingowych prostopadłych do osi drogi,
– chodników z kostki granitowej i płytek granitowych, zlokalizowanych po obu stronach jezdni,
– oświetlenia przebudowywanego odcinka ul. Rybackiej,
– odwodnienia przebudowywanej jezdni, chodników i miejsc parkingowych poprzez budowę wpustów i przykanalików kanalizacji deszczowej.
Podczas przebudowy zostaną również wyeksponowane przedwojenne pokrywy studzienek kanalizacyjnych, które umieszczone będą w chodniku.

Realizacja robót odbywać się przy wyłączeniu z ruchu przedmiotowego odcinka ul. Rybackiej. Aktualnie przygotowywany jest projekt tymczasowej organizacji ruchu. Umowny termin zakończenia inwestycji to 30.05.2020 r. Przebudowa kosztować będzie 899,7 tys. zł. Na tę inwestycję staram się pozyskać dofinansowanie. Zadanie zgłoszone zostało do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register