Jakie odżywki stosować jako początkujący?

Suplementacja a plan treningowy – podstawowe informacje

Odpowiednia suplementacja jest bardzo ważnym czynnikiem, który wspiera osiągnięcie celu treningowego. Oczywiście należy pamiętać o tym, że stosowanie odżywek ma wspomagać stosowaną przez nas dietę i powinno być odpowiednio dopasowane do Twojego planu treningowego. Jeśli jesteś początkującym sportowcem odnalezienie się na rynku odżywek może być dla Ciebie sporym wyzwaniem. Ofert jest wiele, a różnice są zazwyczaj niewielkie. Pomożemy Ci się odnaleźć w tym wszystkim, abyś jako nowicjusz nie popełnił podstawowych błędów.

Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę ze sportem lub jesteś na początku tej drogi, musisz zdać sobie sprawę przede wszystkim z tego, że same treningi nie pozwolą Ci osiągnąć Twoich celów. Odpowiednia dieta jest najważniejsza. To właśnie w ten sposób dostarczasz do organizmu odpowiednie składniki odżywcze, które dzięki treningom Twój organizm wykorzysta do np. zbudowania odpowiedniej masy mięśniowej.

Przy rosnącym doświadczeniu np. na siłowni – rośnie także zapotrzebowanie organizmu na konkretne substancje odżywcze, które należy uwzględniać w swojej diecie. Jednak w wielu przypadkach może okazać się niemożliwie sprostanie wyliczeniom. W tym właśnie momencie przychodzą z pomocą różnego rodzaju odżywki, które mają uzupełniać Twoją dietę o brakujące składniki niezbędne do pożądanego funkcjonowania organizmu.

Ponadto, odżywki mogą także pobudzać nasz organizm jeśli chcemy np. wykonać bardzo intensywny trening. Jednak tego rodzaju odżywki, do których należą m.in. przedtreningówki są przeznaczone raczej dla bardziej zaawansowanych sportowców i na samym początku swojej treningowej przygody, nie powinieneś zanadto zaprzątać sobie nimi głowy. Dla początkujących osób, nie brakuje bardziej odpowiednich odżywek, jakich?

Jakie odżywki stosować będąc początkującym sportowcem?

Wiemy już, że warto stosować odżywki. Przede wszystkim, nie jesteśmy w stanie dostarczać często sporych ilości substancji odżywczych do naszego organizmu, a odpowiednia suplementacja może nam w tym pomóc.

Różnego rodzaju odżywek dostępnych na rynku, jest naprawdę bardzo wiele, a to na które się zdecydujemy powinno być uzależnione od naszej sytuacji. Przyjrzyj się odżywkom, które w konkretnych sytuacjach są zalecane do stosowania, abyś wiedział na co Ty jako początkujący sportowiec powinieneś się zdecydować.

  • Odżywki białkowe – są jednymi z najpopularniejszych odżywek. W dużej mierze jest to spowodowane trudnością dostarczania odpowiedniej ilości białka do organizmu w normalnej diecie. Ponadto, są one “wielozadaniowe” i pożądane zarówno podczas redukcji, jak i budowy masy.
  • Witaminy i minerały – odpowiednia ilość witamin i minerałów jest niezbędna dla zdrowia Twojego organizmu. W zasadzie bez względu na to, na jakim etapie treningów i aktywności fizycznej jesteś, powinieneś kontrolować ich poziom i stosować odpowiednie suplementy, aby je uzupełniać. Mowa tutaj o takich witaminach i minerałach jak: magnez, żelazo, potas, witaminy A, E, D3 itp.
  • Gainer – jest to odżywka wysokokaloryczna, dlatego jej stosowanie jest zalecane tylko osobom, które mają duże problemy w budowaniu odpowiedniej masy ciała. Jeśli jesteś ektomorfikiem, ta odżywka jest dla Ciebie – w przeciwnym razie może to doprowadzić do np. niekontrolowanych przyrostów tkanki tłuszczowej w organizmie.
  • Kreatyna – jest to jedna z odżywek, która jest szeroko polecana początkującym sportowcom. Jej stosowanie w znacznym stopniu pomaga zbudować odpowiednią masę mięśniową. Jednak oczywiście należy pamiętać o odpowiednich treningach oraz dopasowanej diecie.

Jeśli chciałbyś się zaopatrzyć we wszystkie najważniejsze odżywki odpowiedniej jakości, przejdź do naszego sklepu —> https://sklep.sfd.pl/

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register