Koniec Góry Chrobrego? Czy infrastrukturę przejmie Miasto

Jak informuje lokalna prasa Przedsiębiorstwo Turystyczne Góra Chrobrego chce zakończyć swoją działalność. Oznacza to, że miłośnicy „białego szaleństwa” mogą nie móc już korzystać z infrastruktury na Górze Chrobrego. Chyba, że elbląski samorząd przejmie te urządzenia.

Na razie jednak nie wiadomo czy tak się stanie, ponieważ na odkupienie infrastruktury (m.in. wyciągów narciarskich) musi wyrazić zgodę Rada Miasta Elbląga. Portel wylicza, że może chodzić nawet o kwotę 3 mln zł.

Tymczasem Marek Pruszak, przewodniczący Rady Miasta mówi na łamach prasy, że ten temat trzeba przedyskutować z prezydentem Elbląga. Ponadto radni PiS chcą najpierw wyjaśnić sprawę dotacji, jaką elbląski Ratusz przekazała Elbląskiemu Stowarzyszeniu Miłośników Sportów Zimowych. Chodzi o kwotę 200 tys. zł.

Stowarzyszenie Miłośników Sportów Zimowych rozpoczęło zbiórkę podpisów pod petycją do władz miasta o przejęcie przez samorząd infrastruktury Góry Chrobrego.

O problemach Przedsiębiorstwa Góry Chrobrego pisaliśmy też tu: http://fakty.elblag.pl/gora-chrobrego-gore-oddala-i-znow-wziela-tym-razem-taniej/

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register