Kryzys na rynku pracowniczym w Trójmieście? Wynajmij interim managera!

W obecnych czasach na rynku, także w Trójmieście panuje dyktat pracowniczy. Oznacza to, że wysokiej jakości specjaliści mogą niemal przebierać w ofertach zatrudnienia i wybierać najlepsze opcje. Co więc pozostaje przedsiębiorcom, którzy potrzebują świetnego managera ale nie są w stanie zaoferować mu takich warunków, aby zatrudnić go na etat? Tu z pomocą przychodzi interim manager.

To już być może znak naszych czasów, że to wysokiej jakości specjaliści dyktują warunki na rynku pracowniczym także w Trójmieście. Oznacza to, że mogą wybierać najlepsze dla nich miejsca i formy zatrudnienia.

Co więc z przedsiębiorcami, którzy nie mogą pozwolić sobie na pełnoetatowe zatrudnienie managera a potrzebują przynajmniej przez jakiś czas wsparcia założonych procesów w firmie przez wysokiej jakości specjalisty?

Tu odpowiednią opcją będzie zatrudnienie interim managera.

– Interim manager może pracować w firmie tylko przez kilka miesięcy ale to wystarczający czas aby dokonać skutecznej interwencji biznesowej. Dobry interim potrafi szybko się wdrożyć, łatwo przyswaja rytuały operacyjnej w firmie, skutecznie wdraża zlecone do wdrożenia zmiany. Przykładem takiej interwencji biznesowej jest wdrożenie nowej osoby na stanowisko kierownicze, pracownika wyłonionego w ramach wewnętrznej rekrutacji, potrzebującego szybkiej pomocy w przejmowaniu poważniejszych zadań w firmie –  wyjaśnia Janusz Pietruszyński z firmy Koncept Konsulting oferującej menadżerów do wynajęcia w różnych specjalizacjach.

Co więc powinien zrobić np. przedsiębiorca z Gdańska czy Gdyni lub Sopotu, którego nie stać na zatrudnienie managera o wysokich kompetencjach a chce przeprowadzić zmiany w firmie, dokonać inwestycji lub chce wejść na nowe rynki zbytu i pozyskać nowych klientów? Powinien zatrudnić właśnie interim managera.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register