Najdroższy statek z polskiej stoczni

SIEM AIMERY to największy i najdroższy statek typu kablowiec, który powstał w Polsce. Wyprodukowany został w Stoczni Gdańskiej. Na wodzie właśnie trwają próby morskie “Siem Aimery”.   Wkrótce będzie on odpowiadał za łączenie kabli na dnie morza farm wiatrowych w Norwegii. To również najbardziej zaawansowany technologicznie statek jaki stworzono w Polsce.

 Jest niesamowity, nowoczesny i posiada charakterystyczny dziób, dzięki któremu jednostka może osiągać wyższą prędkość nawet przy wysokich falach. “Siem Aimery” ma 95, 40 m długości, zanurza się na 7, 2 m i może pomieścić na pokładzie załogę złożoną z 60 osób.

Jednostka została wybudowana przez stocznię Remontowa Shipbulding, a od momentu podpisania kontraktu do wypłynięcia statku na wody upłynęły ok. 3 lat. Kablowiec jest nie tylko najdroższym takim przedsięwzięciem w historii polskiego przemysłu stoczniowego. To, co go wyróżnia to również niezwykły stopień skomplikowania systemów zamontowanych na okręcie oraz nietypowy wygląd. To technologiczna perełka, przekonajcie się sami! Obejrzyjcie filmy prezentujące możliwości tego statku.

źródło: trojmiasto.eska.pl, foto: screen z yt/PortalMorski

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register