Noc Bibliotek w Elblągu. Co będzie się działo?

W sobotę, 1 października odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, tym razem pod hasłem „To się musi powieść”. Z tej okazji zapraszamy do Biblioteki Elbląskiej na moc atrakcji przygotowanych dla osób w każdym wieku. Zapoznajcie się z programem i wpadajcie do nas w godz. 16:00-22:00.

30.09 (piątek), godz. 16:00, sala kinowa, ul. św. Ducha 3-7 – film „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” z ukraińskim lektorem.

Program Nocy Bibliotek na 1 października:

godz. 16:00-18:00, Bulaj, ul. Zamkowa 1 – spotkanie z przygodą pod żaglami.

O tajnikach żeglarstwa opowie Piotr Zadroga – żeglarz, instruktor żeglarstwa i sportów motorowodnych, fotograf, miłośnik Mazur. Hasło towarzyszące tegorocznej Nocy Bibliotek „To się musi powieść” trafnie wpisuje się w jego życiowe motto, gdyż zawsze z pozytywnym nastawieniem oraz niezachwianą wiarą w powodzenie swoich przedsięwzięć, realizuje kolejne żeglarskie wyprawy, spełnia marzenia o podróżach.

Posłuchamy morskich opowieści, dowiemy się jak rozpocząć swoją przygodę z żeglarstwem, jak przygotować się do dalekomorskiej wyprawy. Zaśpiewamy szantę, próbując swoich sił w wiązaniu węzłów. Ahoj! Po spotkaniu odbędą się morskie warsztaty plastyczne.

Zajęcia dla dzieci w wieku 6+ wraz z opiekunem.

godz. 16:00-22:00, Regioteka, ul. św. Ducha 3-7 – oprowadzanie po nowo otwartej wystawie „Henryk Nitschmann i Elbląg na przełomie XIX i XX w.”

UWAGA: oprowadzanie rozpoczyna się w godzinach: 17:00, 18:30, 20:00, 21:00.

godz. 18:00-19:30, sala kinowa, ul. św. Ducha 3-7 – film „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” z polskim dubbingiem.

godz. 18:00-20:00, sala „U św. Ducha”, ul. św. Ducha 3-7 – zajęcia florystyczne „Wszystko o słonecznikach” z Katarzyną Jaworską „BLOOMEN”.

Zajęcia dla dorosłych.

godz. 19:00-20:00, Bulaj, ul Zamkowa 1 – wieczór z Cosplayem: sesja fotograficzna.

Zapraszamy wszystkich miłośników mangi i cosplaya. Można przyjść w cosplayowym przebraniu lub po prostu zabrać swoją ulubioną mangę.

Zajęcia dla młodzieży 12+.

godz. 20:00-22:00, sala kinowa, ul. św. Ducha 3-7 – wieczór z kinem: spotkanie z Michałem Marksem i Bartoszem Izdebskim oraz projekcje ich filmów:

“ZOE” reż. Michał Marks

Ludzkość przeniosła swoje życie społeczne do wirtualnej rzeczywistości, zamykając się bezpiecznie w czterech ścianach swoich domów. 18-letni Wojtek szuka spełnienia na zewnątrz.

“VIBE” reż. Michał Marks

18-letni Maciek choruje na młodzieńcze zapalenie stawów i nie jest w stanie realizować się w swojej pasji, jaką jest breakdance. Jest skłócony ze swoją mamą, która jako jedyna próbuje mu pomóc.

“Delicje” reż. Bartosz Izdebski

22-letni Oskar nie może pogodzić się z wyjazdem swojego najlepszego przyjaciela. Czekając na pociąg, bohaterowie zauważają stojącego na torach tajemniczego samobójcę. Oskar postanawia wykorzystać tą sytuację i raz jeszcze próbuje odwieść Speediego od decyzji wyjazdu.

“Efekt Dominy” reż. Bartosz Izdebski

Młoda Domina odsłania kulisy trójmiejskiej sceny sexworkingu. Opowiada, na czym polega praca zawodowej dominy i o tym jacy ludzie korzystają z jej usług.

Michał Marks – ukończył Wiedzę o filmie i Kulturze Audiowizualnej na Uniwersytecie Gdańskim oraz Pomorskie Warsztaty Filmowe w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Reżyser krótkich filmów fabularnych. Tworzenie filmów to jego sposób na poznanie siebie i świata wokół.

Bartosz Izdebski – absolwent Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Wykładowca produkcji filmowej w WSB w Gdańsku. Autor krótkometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych. Debiutował na międzynarodowym festiwalu filmowym „Dwa Brzegi”.

W sali „U św. Ducha” będzie też można oglądać aktualną wystawę „Skarby natury krajów Grupy Wyszehradzkiej”.

UWAGA:

Tego dnia Biblioteka Elbląska będzie otwarta w godz. 16:00-22:00. Możliwość oddania i wypożyczenia książek będzie do godz. 19:30.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register