O włos od tragedii. Spadające drzewo prawie przygniotło samochód

Silny wiatr daje się we znaki mieszkańcom Elbląga oraz okolic. Szczególnie trudne warunki panują na drogach regionu. Strażacy z Krzewska interweniowali przy powalonym drzewie, które o mały włos nie spadło na przejeżdżający samochód.

To najczęstsza sytuacja w czasie silnych wiatrów gdy dochodzi do wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Padające drzewa przygniatają samochody lub przechodzące osoby. Tak mogło być również w tym wypadku.

Jak informują strażacy z Krzewska, w związku z niepokojącymi prognozami pogody dla naszego regionu (przewidującymi m.in. wystąpienie silnego wiatru) w jednostce ogłoszono stan podwyższonej gotowości, przeprowadzono także dodatkową inspekcję wyposażenia pojazdów.

Po godzinie 15.00 odnotowaliśmy pierwszą interwencje – w Węglach-Żukowie usuwaliśmy z drogi dużej wielkości drzewo powalone przez porywisty wiatr – które o mały włos nie spadło na przejeżdżający samochód. Jego pasażerowie z pewnością mogą mówić o ogromnym szczęściu.

Szalejący wiatr nad Elblągiem spowodował uszkodzenia przy rusztowaniu na ul. Wiejskiej, zerwanie elementów dachu przy ul. Kościuszki. Czytelnicy alarmują również o wyrwanych drzewach z korzeniami przy wjeździe na Trasie Unii Europejskiej.

Zła sytuacja panuje również w regionie. Strażacy w Pasłęku zabezpieczają brzegi rzeki Wąskiej przed wylaniem. Na Mierzei Wiślanej zalewane są nadmorskie plaże.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register