Ogrodzenie działki – jakie wybrać?

Nowo zakupionej działki nie trzeba grodzić, ale jeśli chce się rozpocząć na niej prace budowlane, postawienie ogrodzenia jest już wymagane. Kiedy planuje się budowę domu, człowiek nie zawsze jest przygotowany na ponoszenie jeszcze przed jej rozpoczęciem dodatkowych kosztów. Jakie zatem ogrodzenie działki wybrać, aby było solidne, ale tanie i dało się je szybko postawić? Podpowiadamy.

Ogrodzenie działki – co warto sprawdzić przed wyborem?

Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego rodzaju ogrodzenia, warto sprawdzić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, w którym czasem gmina podaje szczegółowe wytyczne dotyczące ogrodzeń w okolicy. Nie wszędzie takie wymagania są z góry ustalone, ale niektóre władze lokalne chcąc zachować spójność architektoniczną, czy kolorystyczną zabraniają stawiania określonego typu płotów. Najczęściej dotyczy to ogrodzeń pełnych.

Wymagania mogą dotyczyć też kolorystyki. Jeśli takich nie ma, wówczas decyzję można podjąć samodzielnie, chyba że ogrodzenie ma stanąć tuż przy drodze lub w okolicy skrzyżowania dróg, wówczas z płotu pełnego trzeba będzie zrezygnować ze względów bezpieczeństwa. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, najlepiej wybrać ogrodzenia ażurowe, które nie będzie zasłaniało widoczności. Do wysokości 2,2 m można je postawić w granicach swojej działki bez pozwolenia. Na tym etapie pozostaje już tylko wybranie odpowiedniego rodzaju ogrodzenia.

Jakie ogrodzenie działki będzie obecnie najkorzystniejszym wyborem i dlaczego?

Nowoczesne ogrodzenie, które w ostatnich latach bije rekordy popularności ze względu na liczne zalety i przystępną cenę to ogrodzenie panelowe, które sprawdzi się w każdych warunkach i nie zrujnuje kieszeni. Jego ażurowa budowa subtelnie wkomponuje się w każdą okolicę, nie zakłócając widoku. Cienkie stalowe pręty ułożone w formie kratowanych oczek stanowią mocne zabezpieczenie działki przed intruzami. Oto kilka najważniejszych zalet płotu panelowego:

– możliwość szybkiego montażu

Ogrodzenie panelowe nie musi mieć ciągłych fundamentów pod całą linią ogrodzenia, a jedynie pod słupkami, co sprawia, że montuje się je szybko i łatwo. Gotowe panele przytwierdza się do słupków za pomocą obejm i można to zrobić nawet samodzielnie, co obniża koszty.

– solidność i trwałość

Wykonane z ocynkowanej stali i pomalowane proszkowo zyskuje wytrzymałość na trudne warunki atmosferyczne i korozję, jak twierdzą eksperci, nawet do kilkudziesięciu lat,

– duże możliwości aranżacyjne

Ogrodzenie panelowe dostępne jest w różnych kolorach, co pozwala na właściwe dobranie do otoczenia. Można obsadzić je roślinnością, co zapewni prywatność. Można też w przyszłości, przekształcić je w płot pełny pokrywając matami lub za pomocą taśmy ogrodzeniowej.

– przystępna cena

To jedno z najtańszych ogrodzeń na rynku, którego niska cena wynika z jego filigranowości. Można do niego w równie atrakcyjnej cenie łatwo dobrać bramę panelową i furtkę.

To tylko niektóre zalety ogrodzenia panelowego, zaś jego największym atutem jest duży potencjał i uniwersalność zastosowań. Bez wątpienia jest to najkorzystniejsza propozycja na rynku ogrodzeń w dzisiejszych czasach.

Sprawdź najlepsze ogrodzenia na: www.ogrodzeniepanelowe.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register