Prezydent Duda awansował generała z Elbląga

Akty mianowania prezydent wręczył 14 oficerom Wojska Polskiego na pierwszy oraz kolejne stopnie generalskie i admiralski.

Zwierzchnik sił zbrojnych powiedział, że generałowie są elitą polskiej armii. Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że na generałach ciąży także odpowiedzialność za procesy, które są realizowane wobec polskiej armii.

Prezydent podkreślił, że nominacje zostały wręczone w Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którzy niezłomnie walczyli o wolną Polskę.

Na najwyższy stopień w polskiej armii, prezydent mianował  generała broni Leszka Surawskiego, byłego szefa  Wydziału Operacyjnego Dowództwa 16. Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu. Stopień generał bez przymiotnika jest najwyższą szarżą w Wojsku Polskim i odpowiednikiem dawnego generała armii.

Generał Surawski pełnił też obowiązki zastępcy szefa sztabu Międzynarodowej Dywizji Centrum-Południe w Iraku. Od sierpnia 2008 piastował stanowisko dowódcy 20. Brygady Zmechanizowanej w Bartoszycach. Pełnił funkcję dowódcy 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu do 2016, a następnie objął stanowisko Inspektora Wojsk Lądowych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Źródło: Radio Olsztyn.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register