Wielka Orkiestra znów zagra w Elblągu

13 stycznia 2019 roku odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra będzie grała pod hasłem – POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE. Do Finału przygotowuje się także Elbląski Sztab, który podobnie jak w ubiegłym roku rozkręca się w Szkole Podstawowej nr 11.

Samorząd Elbląga, podobnie jak w latach ubiegłych, włącza się w w organizację wydarzenia. Podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim przedstawione zostały pierwsze informacje dotyczące zbiórki, przekazano również zaproszenie do wolontariuszy.

– Orkiestra odbędzie się już po raz 27 pod hasłem – Pomaganie jest dziecinnie proste – będzie to zbiórka na sprzęt specjalistyczny dla szpitali. W to granie wpisują się także nasze elbląskie szpitale. Koordynacją Orkiestry w Elblągu zajmie się sztab utworzony w Szkole Podstawowej nr 11. Dziękuję wszystkim, którzy już włączyli się w przygotowania Finału, dziękuję też wolontariuszom, którzy zaangażowani będą w przeprowadzenie zbiórki na terenie miasta – mówił prezydent Wróblewski. – W ubiegłym roku do akcji włączyło się dużo placówek i szkół, a łącznie zebraliśmy 386 tys. zł – dodał prezydent.

– Mamy już akt rejestracji sztabu, mogą rejestrować się chętni wolontariusze. Mamy tu wyznaczony limit do 450 osób. Zachęcamy tych, którzy chcą włączyć się do kwestowania – mówi szef Sztabu Bogusław Milusz.

 Czekamy na Was od poniedziałku do piątku w godz. 9-18 w biurze Regionalnego Centrum Wolontariatu. Chętni, którzy będą chcieli się zarejestrować i zbierać pieniądze do puszek powinni zabrać ze sobą zdjęcie, numer pesel i numer telefonu. Wolontariusze mogą też rejestrować się elektronicznie poprzez stronę iwolontariusz.wosp.org.pl/loginChętni, którzy nie ukończyli 18 roku życia powinni mieć też zgodę rodziców – dodaje Gabriela Zimirowska z Regionalnego Centrum Wolontariatu.

Czeka nas dużo wydarzeń, nie tylko w niedzielę, w dniu finału, ale także w dni poprzedzające, w piątek i sobotę.

– Oczywiście w niedzielę planujemy „Światełko do Nieba”, scenę plenerową na Starym Rynku. Sztab finansowy znajdzie się jak poprzednio w Ratuszu Staromiejskim – mówił Bogusław Milusz. – Z tego miejsca pragniemy podziękować Panu prezydentowi za użyczenie miejskich obiektów – dodał Milusz.

Katarzyna Stosik członkini Sztabu zajmująca się finansami, a więc przede wszystkim liczeniem spływających pieniędzy podkreśliła, że w tym roku możliwe będzie również przekazywanie pieniędzy elektronicznie za pomocą terminali. Z terminalami chodzić będą osoby dorosłe.

– To dobry sposób by zbiórkę WOŚP wsparły osoby, które rzadziej posługują się gotówką i mają przy sobie kartę płatniczą – mówiła pani Katarzyna i dodała, że bierze udział w kolejnym już z rzędu Finale, a rodzice którzy kiedyś zbierali pieniądze w pierwszych finałach dziś włączają do akcji swoje dzieci.

Więcej na: www.wosp-elblag.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register